15th Annual Florida Hospital Bolt Run

Overall Finish List

March 26, 2016


Results By: Florida Road Race Mgmt

5 Mile

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
1 James Osborne Lutz FL 2082 27 M 1 Overall 26:56.3 26:56.7 5:23/M
2 Larry Smart Tampa FL 2189 46 M 1 45-49 27:45.8 27:46.2 5:33/M
3 Chris Petrock Tampa FL 2429 45 M 2 45-49 29:53.2 29:54.1 5:59/M
4 Eric Oliva Clearwater FL 2039 29 M 1 25-29 30:56.6 30:57.0 6:11/M
5 Chris Jensen Tampa FL 2430 30 M 1 30-34 31:35.9 31:37.0 6:19/M
6 Noah Pransky Tampa FL 2292 35 M 1 35-39 31:48.2 31:48.6 6:22/M
7 Nick Nail Apollo Beach FL 2285 25 M 2 25-29 32:23.8 32:25.0 6:29/M
8 Rod McMullen Tampa FL 2328 37 M 2 35-39 32:43.3 32:49.0 6:33/M
9 Matt Swanson Gainesville FL 2242 43 M 1 40-44 32:44.8 32:46.1 6:33/M
10 Thomas Neuert Tampa FL 2383 38 M 3 35-39 32:51.3 32:53.2 6:34/M
11 Dale Posey Lutz FL 1993 52 M 1 50-54 33:01.3 33:01.3 6:36/M
12 Kyle Wachenheim Tampa FL 2187 25 M 3 25-29 33:20.4 33:24.4 6:40/M
13 Matthew Baum Tampa FL 2244 30 M 2 30-34 33:27.0 33:29.4 6:41/M
14 Natalie Piszek St. Petersburg FL 2279 35 F 1 Overall 33:38.1 33:54.6 6:44/M
15 Nic Santacruz Wesley Chapel FL 1847 26 M 4 25-29 33:48.0 33:49.1 6:46/M
16 Derek Magnuson Tampa FL 2016 45 M 3 45-49 34:05.8 34:08.0 6:49/M
17 Bryan Reardon Tampa FL 1946 43 M 2 40-44 34:10.0 34:16.8 6:50/M
18 Jim Rock Riverview FL 2110 39 M 4 35-39 34:22.8 34:22.8 6:52/M
19 Brad Gast Weston WI 1931 40 M 3 40-44 34:26.5 34:27.1 6:53/M
20 David Jacobs Lutz FL 2004 66 M 1 65-69 34:27.5 34:28.6 6:53/M
21 Gary Dworkin Clearwater FL 2058 58 M 1 55-59 34:30.0 34:30.4 6:54/M
22 Jim White Tampa FL 729 48 M 4 45-49 34:46.8 34:48.7 6:57/M
23 Kim Myers Tampa FL 2173 36 F 1 35-39 34:52.0 35:05.3 6:58/M
24 Ryan Pearson Tampa FL 2334 23 M 1 20-24 34:56.6 35:12.8 6:59/M
25 Luke Timmer Lutz FL 2214 21 M 2 20-24 35:07.9 35:08.4 7:01/M
26 Jessica Mattox Tampa FL 2783 31 F 1 30-34 35:49.4 35:51.0 7:10/M
27 Karl Evans Land O Lakes FL 2147 34 M 3 30-34 35:51.4 35:56.3 7:10/M
28 Brian Gomez Tampa FL 1941 29 M 5 25-29 35:55.5 36:01.3 7:11/M
29 Morgan Armstrong Dartmouth FL 2273 28 M 6 25-29 35:57.2 36:37.5 7:11/M
30 Brett Westlund Tampa FL 1936 25 M 7 25-29 36:05.5 36:11.1 7:13/M
31 Carla Nolan Tampa FL 1905 29 F 1 25-29 36:07.3 36:10.4 7:13/M
32 Christine Anderson Tampa FL 1972 39 F 2 35-39 36:15.4 36:16.3 7:15/M
33 Rachel Bozich Saint Petersburg FL 2309 24 F 1 20-24 36:21.8 36:30.9 7:16/M
34 Maria Lopez Tampa FL 2227 32 F 2 30-34 36:22.2 36:43.7 7:16/M
35 Russell Stirling Tampa FL 1862 38 M 5 35-39 36:26.7 36:29.5 7:17/M
36 Monica Carper Tampa FL 2272 40 F 1 40-44 36:37.1 36:42.4 7:19/M
37 Ty Weaver St. Petersburg FL 2396 43 M 4 40-44 36:50.4 36:57.8 7:22/M
38 Christian Gutierrez Clearwater FL 1968 37 M 6 35-39 36:50.9 36:55.6 7:22/M
39 Larry Aiello Tampa FL 2188 48 M 5 45-49 36:57.7 37:24.2 7:23/M
40 Charles Muchnok Palm Harbor FL 1959 50 M 2 50-54 37:06.6 37:12.5 7:25/M
41 Roozi Ehtaramian Tampa FL 2331 31 M 4 30-34 37:13.9 37:19.1 7:27/M
42 Dorina Daetz Pinellas Park FL 2023 32 F 3 30-34 37:14.3 37:21.7 7:27/M
43 Randy Kukwa Seffner FL 2437 28 M 8 25-29 37:19.7 37:51.2 7:28/M
44 Kelby Roberts Tampa FL 2161 47 M 6 45-49 37:21.7 37:26.4 7:28/M
45 Joseph Kline Apollo Beach FL 2127 57 M 2 55-59 37:33.4 37:35.4 7:31/M
46 Michael Carty Lithia FL 2266 31 M 5 30-34 37:48.6 38:08.4 7:34/M
47 Tim Hilliard Clearwater FL 2388 23 M 3 20-24 37:49.6 37:58.8 7:34/M
48 Lisa Barnes Tampa FL 2210 30 F 4 30-34 37:51.2 37:57.6 7:34/M
49 Marc Bode Tampa FL 2225 41 M 5 40-44 37:53.1 38:10.3 7:35/M
50 Michael Wilsey Tampa FL 2260 46 M 7 45-49 38:04.6 38:09.0 7:37/M
51 Rafael Dipiazza Brandon FL 2311 43 M 6 40-44 38:05.6 38:28.1 7:37/M
52 Cliff Baltzer Land O Lakes FL 1979 46 M 8 45-49 38:12.9 38:26.7 7:38/M
53 Mark Gongora Brandon FL 1840 40 M 7 40-44 38:12.9 38:44.1 7:38/M
54 Maria Williams Tampa FL 2782 35 F 3 35-39 38:14.9 38:19.2 7:39/M
55 Adam Freeman Tampa FL 1882 32 M 6 30-34 38:18.7 38:35.9 7:40/M
56 Whit Lasseter 2458 36 F 4 35-39 38:26.7 38:34.7 7:41/M
57 Karen Dempsey Tampa FL 2144 46 F 1 45-49 38:31.0 38:42.8 7:42/M
58 Michael Walden Tampa FL 2258 55 M 3 55-59 38:31.6 38:35.7 7:42/M
59 Luis Gomez Clearwater Beach FL 2456 32 M 7 30-34 38:37.8 38:39.5 7:43/M
60 Quinn Dolezal Tampa FL 2308 25 M 9 25-29 38:41.7 38:44.5 7:44/M
61 Charlie Menard Eau Claire WI 1960 43 M 8 40-44 38:52.4 39:01.0 7:46/M
62 Alyssa Armstrong Stony Point NY 1895 24 F 2 20-24 38:56.5 39:09.1 7:47/M
63 Carlos Hernandez Lutz FL 1951 45 M 9 45-49 38:56.6 39:14.1 7:47/M
64 Ronald Phifer Ruskin FL 2330 31 M 8 30-34 38:57.3 39:34.2 7:47/M
65 Justin Fucella Eustis FL 2137 35 M 7 35-39 39:02.0 39:31.7 7:48/M
66 William Heck Dade City FL 2405 43 M 9 40-44 39:07.2 39:21.3 7:49/M
67 Paul Miller 2786 61 M 1 60-64 39:08.4 39:18.1 7:50/M
68 Luis Molina Tampa FL 2413 39 M 8 35-39 39:12.7 39:16.1 7:50/M
69 Michelle Drab 2781 42 F 2 40-44 39:14.1 39:56.0 7:51/M
70 Frank Louis Janssens Tampa FL 2055 53 M 3 50-54 39:14.1 39:31.7 7:51/M
71 Brenda Huebscher Tampa FL 1934 30 F 5 30-34 39:15.4 39:22.3 7:51/M
72 Colleen McGarvey Saint Petersburg FL 1980 37 F 5 35-39 39:16.0 39:30.9 7:51/M
73 Jackie Montanari Orlando FL 2077 25 F 2 25-29 39:17.2 39:28.5 7:51/M
74 Tony Belluccio Sydney FL 2389 67 M 2 65-69 39:18.6 39:38.0 7:52/M
75 Tim Gorman Tampa FL 2387 48 M 10 45-49 39:18.8 39:29.7 7:52/M
76 Erik Weston Tampa FL 2046 40 M 10 40-44 39:19.5 39:36.6 7:52/M
77 Tyler Tarquinio Vineland NJ 2398 15 M 1 15-19 39:19.5 39:19.9 7:52/M
78 Spencer Goodnow Tampa FL 2426 21 M 4 20-24 39:21.0 39:55.2 7:52/M
79 Brian McNulty Tampa FL 1942 38 M 9 35-39 39:23.0 39:26.2 7:53/M
80 Avery Thomson Tampa FL 1809 26 M 10 25-29 39:23.9 40:06.3 7:53/M
81 Allison Kropff Tampa FL 1892 32 F 6 30-34 39:24.2 39:32.0 7:53/M
82 Joseph Bailey Tampa NY 2431 35 M 10 35-39 39:24.3 39:28.5 7:53/M
83 Dominique Rudajev Tampa FL 2020 41 F 3 40-44 39:24.8 39:28.8 7:53/M
84 Jessica Hoyer Tampa FL 2102 32 F 7 30-34 39:31.9 39:33.7 7:54/M
85 Jamie Carey Bozeman MT 2084 49 F 2 45-49 39:33.4 39:56.0 7:55/M
86 Daniel Vijayanagar Tampa FL 1994 36 M 11 35-39 39:39.0 55:10.2 7:56/M
87 Camille Bowers Tampa FL 1948 23 F 3 20-24 39:43.2 39:55.3 7:57/M
88 Austin Laase Lithia FL 1919 15 M 2 15-19 39:45.6 39:57.0 7:57/M
89 Craig Lukavec Riverview FL 1986 43 M 11 40-44 39:46.5 39:53.8 7:57/M
90 Anthony Reinke Tampa FL 1913 19 M 3 15-19 39:47.6 40:00.1 7:57/M
91 Mark Cotter Tampa FL 2230 50 M 4 50-54 39:58.4 40:00.8 8:00/M
92 Chris Bauders Largo FL 1966 44 M 12 40-44 40:00.6 40:09.5 8:00/M
93 Lee Ankrum Tampa FL 2196 61 F 1 60-64 40:00.9 40:21.6 8:00/M
94 Laurie Pinover Lithia FL 2194 52 F 1 50-54 40:03.1 40:06.5 8:01/M
95 Kerry McRae Temple Terrace FL 2167 42 F 4 40-44 40:09.2 40:15.1 8:02/M
96 Amy Moczynski Tampa FL 1901 30 F 8 30-34 40:10.1 40:13.9 8:02/M
97 Emily Barnes Land O Lakes FL 2033 33 F 9 30-34 40:11.8 40:32.2 8:02/M
98 Michael Kosempa St Petersburg FL 2262 33 M 9 30-34 40:13.5 40:43.2 8:03/M
99 Jonathan Morgan Tampa FL 2125 34 M 10 30-34 40:30.3 40:40.9 8:06/M
100 Kari Grecco Brandon FL 2146 26 F 3 25-29 40:33.5 40:38.1 8:07/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
101 Erich Fuerter Tampa FL 2044 50 M 5 50-54 40:37.4 40:41.5 8:07/M
102 Maddy Horne Brooksville FL 2219 22 F 4 20-24 40:37.9 40:58.2 8:07/M
103 Daniel Smay Tampa FL 1995 34 M 11 30-34 40:47.9 40:53.1 8:09/M
104 David Pelham Dade City FL 2005 56 M 4 55-59 40:48.5 40:59.9 8:10/M
105 Dara Birnkrant Treasure Island FL 2000 33 F 10 30-34 41:06.8 41:29.1 8:13/M
106 Jenna Marie Easton Wesley Chapel FL 2096 34 F 11 30-34 41:07.1 43:11.1 8:13/M
107 Gina Priolo Saint Petersburg FL 2061 39 F 6 35-39 41:08.8 41:25.6 8:14/M
108 Max Oligario Tampa FL 2246 40 M 13 40-44 41:11.7 41:19.4 8:14/M
109 Mike Watson Tampa FL 2268 48 M 11 45-49 41:12.2 41:22.9 8:14/M
110 Molly Wyskocil Tampa FL 2271 53 F 2 50-54 41:14.3 41:35.7 8:15/M
111 Vince Barnes Tampa FL 2403 30 M 12 30-34 41:17.6 41:24.1 8:15/M
112 Jenna Smith Tampa FL 2095 25 F 4 25-29 41:18.2 42:05.2 8:16/M
113 Mary Osbach Tampa FL 2239 28 F 5 25-29 41:19.0 41:45.4 8:16/M
114 Lawrence Miccolis Tampa FL 2195 53 M 6 50-54 41:22.1 41:33.7 8:16/M
115 Carol Birch Tampa FL 2417 54 F 3 50-54 41:23.9 46:23.9 8:17/M
116 Jason Carrier Tampa FL 2089 40 M 14 40-44 41:24.1 41:35.4 8:17/M
117 Margaret Davis Tampa FL 2421 51 F 4 50-54 41:33.5 41:36.6 8:19/M
118 Ken Atkins Port Richey FL 2165 60 M 2 60-64 41:35.9 41:46.0 8:19/M
119 Eric Dowling Pinellas Park FL 2041 36 M 12 35-39 41:39.0 41:53.4 8:20/M
120 Karl Cruz Riverview FL 2148 27 M 11 25-29 41:39.6 42:10.4 8:20/M
121 Stephanie Noriega Tampa FL 2363 36 F 7 35-39 41:43.0 42:07.6 8:21/M
122 John Boelhower Seffner FL 2117 46 M 12 45-49 41:43.6 42:31.0 8:21/M
123 Paul Crawford Tampa FL 2301 33 M 13 30-34 41:44.5 41:59.6 8:21/M
124 Audra Banaszak Tampa FL 1917 24 F 5 20-24 41:46.0 42:29.1 8:21/M
125 Kendra Pacho Tampa OH 2166 22 F 6 20-24 41:46.3 41:51.5 8:21/M
126 Joshua Caraballo Tampa FL 2132 27 M 12 25-29 41:48.1 41:59.1 8:22/M
127 Lisa Sode Valrico FL 2208 53 F 5 50-54 41:56.2 42:14.9 8:23/M
128 Barbara Rosario Wesley Chapel FL 1920 30 F 12 30-34 42:03.7 42:10.2 8:25/M
129 Anthony Sparacino Apollo Beach FL 1808 44 M 15 40-44 42:05.4 42:53.1 8:25/M
130 Susan Snyder St Petersburg FL 2374 25 F 6 25-29 42:07.0 42:36.5 8:25/M
131 Oscar Benavides Riverview FL 2293 33 M 14 30-34 42:09.3 42:41.5 8:26/M
132 Janette McCurley St Petersburg FL 2087 47 F 3 45-49 42:14.2 42:34.4 8:27/M
133 Antonina Moller Spring Hill FL 1914 39 F 8 35-39 42:19.5 42:58.4 8:28/M
134 Bree Luckett Riverview FL 1932 31 F 13 30-34 42:23.1 42:36.0 8:29/M
135 Adrianna Peguero Tampa FL 1883 28 F 7 25-29 42:24.2 42:55.0 8:29/M
136 Martha Wachenheim Tampa FL 2235 26 F 8 25-29 42:24.6 42:29.5 8:29/M
137 Krista Jackson Cape Coral FL 2181 32 F 14 30-34 42:29.0 42:59.4 8:30/M
138 Darlene Breitenbach Tampa FL 2001 46 F 4 45-49 42:29.9 42:37.5 8:30/M
139 Mellissa Yeloushan Odessa FL 1843 38 F 9 35-39 42:31.1 42:58.5 8:30/M
140 Zac Self Tampa FL 1880 40 M 16 40-44 42:31.8 42:49.5 8:30/M
141 Brian Jackson Lutz FL 1938 48 M 13 45-49 42:34.4 42:43.8 8:31/M
142 Christina Pereyra Tampa FL 1970 47 F 5 45-49 42:38.8 42:52.8 8:32/M
143 Jacek Pawelec New Port Richey FL 2075 47 M 14 45-49 42:39.1 42:39.5 8:32/M
144 Frank Papa Clearwater FL 2438 54 M 7 50-54 42:39.2 42:54.1 8:32/M
145 Ellie Waszak Tampa FL 1819 23 F 7 20-24 42:40.1 42:47.6 8:32/M
146 Kurt Gleeson Indian Shores FL 2185 57 M 5 55-59 42:40.5 42:48.7 8:32/M
147 Michael Payette Tampa FL 2259 47 M 15 45-49 42:40.8 42:45.1 8:32/M
148 Meghan Carter Gainesville FL 1842 28 F 9 25-29 42:43.4 42:49.9 8:33/M
149 Stacey Underwood Lithia FL 2356 43 F 5 40-44 42:48.5 43:02.7 8:34/M
150 David Dehart Raleigh NC 2008 53 M 8 50-54 42:52.0 43:01.7 8:34/M
151 Mark Codd Lakeland FL 2442 56 M 6 55-59 42:52.1 42:56.4 8:34/M
152 Renee Hammond Tampa FL 2316 51 F 6 50-54 42:54.7 43:11.7 8:35/M
153 Linda Richards Lakeland FL 2205 53 F 7 50-54 42:58.3 43:00.4 8:36/M
154 Frank Faul Tampa FL 2054 25 M 13 25-29 43:00.9 43:31.4 8:36/M
155 David Santos Lithia FL 2006 38 M 13 35-39 43:03.9 43:07.6 8:37/M
156 Eric Harvey Hudson FL 2036 40 M 17 40-44 43:07.5 43:31.1 8:37/M
157 Rafael Moises Hernandez Tampa FL 2312 36 M 14 35-39 43:12.3 43:44.5 8:38/M
158 Kellie Cash Tampa FL 2163 45 F 6 45-49 43:17.1 43:31.2 8:39/M
159 Craig Armstrong Stony Point NY 1985 56 M 7 55-59 43:19.7 43:32.2 8:40/M
160 Ritchie Malapira Palm Harbor FL 1860 36 M 15 35-39 43:21.0 1:18:43.8 8:40/M
161 Kevin Daly Lithia FL 2169 49 M 16 45-49 43:21.6 43:36.5 8:40/M
162 Trevor Williams Tampa FL 2394 33 M 15 30-34 43:23.6 43:49.1 8:41/M
163 Jennifer Blaisdell Tampa FL 2099 32 F 15 30-34 43:28.2 43:47.5 8:42/M
164 Erica Csunyo Clearwater FL 2043 22 F 8 20-24 43:32.3 43:41.9 8:42/M
165 Bob Thompson Land O Lakes FL 1929 53 M 9 50-54 43:32.4 44:05.7 8:42/M
166 Jon Music Riverview FL 2124 25 M 14 25-29 43:33.0 43:47.1 8:43/M
167 Jeff Music Riverview FL 2093 28 M 15 25-29 43:33.0 43:46.8 8:43/M
168 Martin Hertzel Tampa FL 2237 37 M 16 35-39 43:33.4 43:51.6 8:43/M
169 Megan Mota Oldsmar FL 2249 35 F 10 35-39 43:39.2 46:35.6 8:44/M
170 William Davis Tampa FL 2407 32 M 16 30-34 43:40.1 44:53.1 8:44/M
171 Cengiz Dokumaci Plant City FL 1958 32 M 17 30-34 43:46.0 43:58.8 8:45/M
172 Justin Stevens St. Petersburg FL 2138 26 M 16 25-29 43:50.8 44:12.6 8:46/M
173 Jenn Kubiak Sarasota FL 2094 25 F 10 25-29 43:57.8 44:23.3 8:47/M
174 Hector Mota Oldsmar FL 2068 30 M 18 30-34 43:58.1 46:54.7 8:48/M
175 Marcus Defana Basurco Clearwater FL 2226 25 M 17 25-29 44:01.0 44:45.9 8:48/M
176 Douglas Davidson Saint Petersburg FL 2025 45 M 17 45-49 44:03.2 44:11.1 8:49/M
177 Kari Stirling Tampa FL 2145 34 F 16 30-34 44:04.0 44:09.7 8:49/M
178 Kelley Cole Riverview FL 2162 30 F 17 30-34 44:08.9 44:39.9 8:50/M
179 John Waldie Riverview FL 2113 40 M 18 40-44 44:11.1 44:13.9 8:50/M
180 Muffie Sarginger Lutz FL 2275 59 F 1 55-59 44:18.1 44:48.3 8:52/M
181 John Prairie St. Petersburg FL 2122 23 M 5 20-24 44:19.5 44:29.1 8:52/M
182 Karen Bouchard Dunedin FL 2143 61 F 2 60-64 44:19.8 44:30.9 8:52/M
183 Staisy Kibart Tampa FL 2358 28 F 11 25-29 44:22.6 44:28.6 8:52/M
184 Sheri Walker 2778 45 F 7 45-49 44:22.7 44:49.7 8:52/M
185 Kim Nail Apollo Beach FL 2171 52 F 8 50-54 44:24.7 45:00.9 8:53/M
186 Diane Franke Tampa FL 2019 40 F 6 40-44 44:27.8 44:48.2 8:53/M
187 Katherine Williams Tampa FL 2150 26 F 12 25-29 44:28.2 44:54.0 8:54/M
188 James Weir Riverview FL 2083 51 M 10 50-54 44:41.3 45:16.4 8:56/M
189 Bonny Stephens Tampa FL 1930 53 F 9 50-54 44:43.8 45:11.4 8:57/M
190 Jessica Oliva Clearwater FL 2104 28 F 13 25-29 44:44.9 44:45.3 8:57/M
191 Catherine Arvanitis Tampa FL 1956 49 F 8 45-49 44:45.3 44:52.2 8:57/M
192 Adam Richardson Lithia FL 1801 36 M 17 35-39 44:50.2 45:18.6 8:58/M
193 Billy Cooper Oldsmar FL 1926 55 M 8 55-59 44:54.9 45:02.8 8:59/M
194 Horace Howard Tampa FL 2073 26 M 18 25-29 44:56.0 44:58.5 8:59/M
195 Julio Ornellas Brandon FL 2441 42 M 19 40-44 45:01.2 45:44.5 9:00/M
196 Jerry Tomasovic Tampa FL 2101 48 M 18 45-49 45:01.5 45:53.0 9:00/M
197 Andrew Sasso Clearwater FL 2457 58 M 9 55-59 45:01.7 45:13.0 9:00/M
198 Laura Jeffers Tarpon Springs FL 2190 42 F 7 40-44 45:07.8 45:14.0 9:01/M
199 Kim Tilki Oldsmar FL 2172 52 F 10 50-54 45:07.9 45:14.1 9:01/M
200 Reicelle Garcia Zephyrhills FL 2416 25 F 14 25-29 45:08.2 45:08.2 9:02/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
201 Kestutis Stasiulevicius St.petersburg FL 2168 42 M 20 40-44 45:10.3 45:26.3 9:02/M
202 Laura Manke Tampa FL 2192 23 F 9 20-24 45:10.4 45:13.3 9:02/M
203 Chris Burns Danbury CT 1965 50 M 11 50-54 45:11.1 45:36.3 9:02/M
204 Casey Becker St. Petersburg FL 1954 30 M 19 30-34 45:17.3 45:28.9 9:03/M
205 Deanna Hutchins Valrico FL 1818 48 F 9 45-49 45:18.1 45:30.4 9:04/M
206 Lindsey Cunningham Plant City FL 2207 22 F 10 20-24 45:20.1 45:32.5 9:04/M
207 Joe Richards Lakeland FL 2112 72 M 1 70-99 45:25.8 45:32.3 9:05/M
208 Dennis Nail Apollo Beach FL 2015 52 M 12 50-54 45:35.4 46:12.1 9:07/M
209 Jennifer Gagnon Tampa FL 2449 44 F 8 40-44 45:40.6 45:46.8 9:08/M
210 Michael Nolan Tampa FL 2264 29 M 19 25-29 45:44.4 46:09.2 9:09/M
211 Nicole Davis Tampa FL 2288 33 F 18 30-34 45:44.6 46:09.0 9:09/M
212 Corey Rosato 2452 37 F 11 35-39 45:45.1 46:26.2 9:09/M
213 Lindsey Schenker St. Pete FL 2206 29 F 15 25-29 45:46.0 45:57.5 9:09/M
214 Jon Priolo Spring Hill FL 2123 72 M 2 70-99 45:46.6 46:04.3 9:09/M
215 Kayte Branch Clearwater FL 2157 39 F 12 35-39 45:50.2 46:18.3 9:10/M
216 Eric Grecco Brandon FL 2038 30 M 20 30-34 45:50.2 45:54.9 9:10/M
217 Pedro Rojas Wesley Chapel FL 2303 31 M 21 30-34 45:52.3 46:37.6 9:10/M
218 Belinda Bauders Largo FL 1922 56 F 2 55-59 45:54.5 46:03.3 9:11/M
219 Preston Raatz Riverview FL 2307 30 M 22 30-34 45:57.1 46:10.3 9:11/M
220 Hyran Davis Dover FL 2074 35 M 18 35-39 46:06.5 46:19.9 9:13/M
221 Lauren Bell Land O Lakes FL 2193 29 F 16 25-29 46:15.9 47:03.7 9:15/M
222 John Fripp Saint Petersburg FL 2120 32 M 23 30-34 46:26.7 47:08.2 9:17/M
223 Gabriel Mead Ruskin FL 2057 39 M 19 35-39 46:29.2 47:00.5 9:18/M
224 Steven Schwartz Tampa FL 2367 60 M 3 60-64 46:30.0 46:51.7 9:18/M
225 Donna Guerra Riverview FL 2022 38 F 13 35-39 46:30.5 47:16.2 9:18/M
226 Andrea Templeton Clearwater FL 1903 41 F 9 40-44 46:32.4 47:01.4 9:18/M
227 Stephanie Duffany New Port Richey FL 2360 31 F 19 30-34 46:37.0 46:52.0 9:19/M
228 Mathew Duffany New Port Richey FL 2241 36 M 20 35-39 46:37.0 46:51.9 9:19/M
229 Brian Alofs Plant City FL 1939 45 M 19 45-49 46:40.4 47:23.5 9:20/M
230 Shannon Armstrong Stony Point NY 2346 22 F 11 20-24 46:43.2 46:56.3 9:21/M
231 Marisol Garcia Tampa FL 2229 37 F 14 35-39 46:43.7 46:43.7 9:21/M
232 Chelsey Campbell Tampa FL 1962 28 F 17 25-29 46:45.0 47:08.4 9:21/M
233 Jessica Kubiak Sarasota FL 2106 20 F 12 20-24 46:49.2 47:14.7 9:22/M
234 Robert Samples Tampa FL 2320 53 M 13 50-54 46:51.3 47:07.7 9:22/M
235 Alison Miller Tampa FL 1887 41 F 10 40-44 46:51.7 47:07.9 9:22/M
236 Phillip Drake Tampa FL 2305 43 M 21 40-44 46:54.6 47:05.8 9:23/M
237 Irismarie Nieves Tampa FL 1823 46 F 10 45-49 47:02.6 47:39.9 9:24/M
238 Sandra Morrison Tampa FL 2337 43 F 11 40-44 47:03.1 47:12.1 9:25/M
239 Steve Lunsford Saint Petersburg FL 2365 65 M 3 65-69 47:11.4 47:13.9 9:26/M
240 Ed Malone Tampa FL 2433 60 M 4 60-64 47:11.8 47:21.8 9:26/M
241 Amy Muchnok Palm Harbor FL 1898 49 F 11 45-49 47:14.6 47:22.1 9:27/M
242 Brian Potridge Saint Petersbirg FL 1937 49 M 20 45-49 47:17.1 47:53.4 9:27/M
243 Andrew Reinke Tampa FL 1906 39 M 21 35-39 47:19.1 47:31.1 9:28/M
244 Unknown Partic. 2336 2336 0 M 1 0- 0 47:19.2 47:22.2 9:28/M
245 Gloria Stagi Coyle Tampa FL 2415 60 F 3 60-64 47:21.4 47:29.1 9:28/M
246 Joann Dye St Petersburg FL 2111 42 F 12 40-44 47:21.9 47:32.4 9:28/M
247 Dennis Prysner Tampa FL 2014 57 M 10 55-59 47:28.2 47:39.0 9:30/M
248 Bailey Boesch Tampa FL 2425 19 F 1 15-19 47:32.6 47:55.0 9:30/M
249 Kyle Alessi Holiday FL 1837 29 M 20 25-29 47:40.9 48:13.5 9:32/M
250 Phillip Costine Riverview FL 2306 36 M 22 35-39 47:46.1 48:24.2 9:33/M
251 Robert Willis Riverview FL 2323 32 M 24 30-34 47:46.7 48:24.2 9:33/M
252 Ray Thill Tampa FL 2423 32 M 25 30-34 47:47.8 48:37.6 9:33/M
253 Allison Freeman Tampa FL 1893 31 F 20 30-34 47:49.0 47:49.0 9:34/M
254 Jessica Heck Dade City FL 2103 37 F 15 35-39 47:52.3 48:08.7 9:34/M
255 Rebecca Pelham Dade City FL 2313 21 F 13 20-24 47:59.6 48:11.8 9:36/M
256 John Hamm 2571 60 M 5 60-64 48:02.8 48:29.0 9:36/M
257 Kevin Allison Tampa FL 1836 26 M 21 25-29 48:04.0 48:42.9 9:37/M
258 Katrina Kryzaniak Tampa FL 2428 23 F 14 20-24 48:04.7 48:26.8 9:37/M
259 Dustin Pelham Dade City FL 2026 29 M 22 25-29 48:04.8 48:16.7 9:37/M
260 Nicholas Klingensmith Apollo Beach FL 2282 36 M 23 35-39 48:07.5 48:46.9 9:37/M
261 Frank Spicer Tampa FL 2053 67 M 4 65-69 48:10.3 48:21.4 9:38/M
262 Travis Gagnon Tampa FL 2392 31 M 26 30-34 48:12.3 48:35.2 9:38/M
263 Kevin Baker Riverview FL 2170 38 M 24 35-39 48:14.7 48:27.2 9:39/M
264 Stephanie Boehm Land O Lakes FL 1870 23 F 15 20-24 48:15.4 48:20.8 9:39/M
265 Arunas Balkevicius Saint Petersburg FL 1915 41 M 22 40-44 48:16.7 48:32.3 9:39/M
266 Sean Lee Wesley Chapel FL 2345 46 M 21 45-49 48:18.3 50:16.3 9:40/M
267 Heather Klein Tampa FL 2066 30 F 21 30-34 48:20.2 49:06.8 9:40/M
268 Brent Diehl Tampa FL 2419 67 M 5 65-69 48:20.3 51:20.6 9:40/M
269 Edwin Delgado Wesley Chapel FL 2027 53 M 14 50-54 48:21.0 48:54.2 9:40/M
270 Robert Culmone Windermere FL 2324 28 M 23 25-29 48:21.1 48:54.2 9:40/M
271 Alissa Ruiz Madeira Beach FL 1889 30 F 22 30-34 48:22.0 48:46.1 9:40/M
272 Joseph Balsamo New Port Richey FL 2129 25 M 24 25-29 48:22.8 48:55.7 9:40/M
273 James Zajac New Port Richey FL 2079 48 M 22 45-49 48:23.3 48:41.7 9:41/M
274 Corrine Smeak Tampa FL 1984 28 F 18 25-29 48:25.8 48:47.7 9:41/M
275 Judi Randles St Petersburg FL 2133 61 F 4 60-64 48:31.6 48:50.6 9:42/M
276 Jennifer Watson Palm Harbor FL 2097 39 F 16 35-39 48:41.0 48:41.0 9:44/M
277 Julia Winston Tampa FL 2134 59 F 3 55-59 48:41.0 48:50.0 9:44/M
278 Pamela Lempicki Saint Petersburg FL 1851 45 F 12 45-49 48:42.3 49:12.2 9:44/M
279 Cristin Keane Clearwater FL 1987 43 F 13 40-44 48:43.2 49:04.5 9:45/M
280 John Randles St Petersburg FL 2115 63 M 6 60-64 48:49.0 49:08.9 9:46/M
281 Christine Sievers Tampa FL 1973 47 F 13 45-49 48:50.6 49:11.8 9:46/M
282 Terri Contento Lutz FL 2382 51 F 11 50-54 48:52.9 49:10.8 9:46/M
283 Anne Paleveda Tampa FL 2411 34 F 23 30-34 48:53.0 49:37.4 9:47/M
284 Nick Regan Tampa FL 2284 26 M 25 25-29 48:55.1 49:38.3 9:47/M
285 Sue Kowalski Dunedin FL 2368 49 F 14 45-49 48:56.0 49:15.6 9:47/M
286 Brian Collender Tampa FL 1940 44 M 23 40-44 48:56.7 49:25.3 9:47/M
287 Joseph Feerree 2784 28 M 26 25-29 48:56.9 49:23.2 9:47/M
288 Marlene Csunyo Clearwter FL 2234 62 F 5 60-64 48:59.4 49:09.8 9:48/M
289 Darryl Knight Tampa FL 2002 44 M 24 40-44 48:59.8 49:24.2 9:48/M
290 Kristin Baird Apollo Beach FL 2443 39 F 17 35-39 49:00.4 49:23.6 9:48/M
291 Tonya Benstock Tampa FL 2391 47 F 15 45-49 49:01.0 49:36.7 9:48/M
292 Bob Hilliard Clearwater FL 1928 59 M 11 55-59 49:03.6 49:13.6 9:49/M
293 Brianne Freeman Dothan AL 1813 23 F 16 20-24 49:03.7 49:42.0 9:49/M
294 Daniel Ruiz Madeira Beach FL 1996 30 F 24 30-34 49:06.3 49:30.0 9:49/M
295 Kelly Marks Tampa FL 1834 23 F 17 20-24 49:07.6 49:15.3 9:49/M
296 Justene Kukwa Seffner FL 2436 29 F 19 25-29 49:09.6 49:39.7 9:50/M
297 Wei Gu Lutz FL 1878 27 M 27 25-29 49:11.7 49:53.7 9:50/M
298 Tallia Keene Tampa FL 2377 42 F 14 40-44 49:12.3 49:19.8 9:50/M
299 Jacquelyn Menten Apollo Beach FL 2412 27 F 20 25-29 49:13.2 49:52.3 9:51/M
300 Suzanne Scully St Petersburg FL 2375 48 F 16 45-49 49:13.5 49:35.0 9:51/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
301 Catherine Clement Tamap FL 1957 38 F 18 35-39 49:14.8 49:42.5 9:51/M
302 Tony Kowalski Dunedin FL 2390 53 M 15 50-54 49:15.8 49:32.2 9:51/M
303 Colleen Kennedy Tampa FL 1981 46 F 17 45-49 49:17.3 49:34.6 9:51/M
304 Donald Tabone Tampa FL 2021 49 M 23 45-49 49:18.5 49:35.5 9:52/M
305 Brittany Scharf Riverview FL 1945 28 F 21 25-29 49:20.6 49:59.4 9:52/M
306 Kirsten Hawkins Ocoee FL 2180 28 F 22 25-29 49:22.9 50:01.2 9:52/M
307 Danielle Sullivan Riverview FL 1998 24 F 18 20-24 49:26.0 49:39.5 9:53/M
308 Vernita Archie Tampa FL 1877 50 F 12 50-54 49:26.4 49:39.8 9:53/M
309 John Hatton Tampa FL 2119 37 M 25 35-39 49:26.8 49:51.3 9:53/M
310 Sheila Jones Saint Petersburg FL 2350 46 F 18 45-49 49:28.3 49:49.5 9:54/M
311 Kimberly Hanna Marathon FL 2178 31 F 25 30-34 49:28.8 49:53.4 9:54/M
312 Brett Hutchins Valrico FL 1812 58 M 12 55-59 49:35.1 49:46.8 9:55/M
313 Chelsae Lund Riverview FL 1961 25 F 23 25-29 49:38.2 49:55.1 9:56/M
314 Eric Lund Riverview FL 2040 27 M 28 25-29 49:38.5 49:55.6 9:56/M
315 Andrea Schuch Cape Coral FL 1904 39 F 19 35-39 49:41.0 50:10.5 9:56/M
316 Sara Watson Wesley Chapel FL 1864 27 F 24 25-29 49:41.7 49:47.8 9:56/M
317 Erin Espenschied Riverview FL 2048 31 F 26 30-34 49:41.9 50:16.5 9:56/M
318 Thomas McGowan Tampa FL 2384 26 M 29 25-29 49:43.3 50:21.8 9:57/M
319 Sam Etheredge Tampa FL 2335 35 M 26 35-39 49:47.2 50:23.2 9:57/M
320 Alison Guinan Tampa FL 2461 39 F 20 35-39 49:47.3 50:06.5 9:57/M
321 Donna Limburg 2444 51 F 13 50-54 49:48.4 49:56.4 9:58/M
322 Kara Johnson Monticello FL 2141 50 F 14 50-54 49:57.0 50:41.1 9:59/M
323 Steve Skeen Plant City FL 2366 44 M 25 40-44 49:58.7 50:17.6 10:00/M
324 James R. Pasquale New Port Richey FL 1824 28 M 30 25-29 50:03.4 50:35.7 10:01/M
325 Luke Cotter Tampa FL 2213 23 M 6 20-24 50:04.5 50:39.2 10:01/M
326 Hope Myers Thonotosassa FL 2072 60 F 6 60-64 50:10.2 50:27.0 10:02/M
327 Melissa Beachum Ruskin FL 2254 43 F 15 40-44 50:16.9 50:43.1 10:03/M
328 William Scharf Riverview FL 2406 33 M 27 30-34 50:20.7 51:00.2 10:04/M
329 Jodi Perry St. Petersburg FL 1830 44 F 16 40-44 50:22.5 50:42.7 10:04/M
330 Stephanie Anderson Tampa FL 2364 29 F 25 25-29 50:34.4 50:56.3 10:07/M
331 Amanda Shaw Brandon FL 1897 35 F 21 35-39 50:36.6 51:12.8 10:07/M
332 Nancy Luciani Satellite Beach FL 2277 37 F 22 35-39 50:42.6 50:52.9 10:08/M
333 Anthony Luciani Satellite Beach FL 1911 35 M 27 35-39 50:42.8 50:53.0 10:08/M
334 Holly Poquette Tampa FL 2071 40 F 17 40-44 50:45.8 51:27.0 10:09/M
335 Unknown Partic. 2440 2440 0 M 2 0- 0 50:46.4 50:47.6 10:09/M
336 Laura Johnson Plant City FL 1838 36 F 23 35-39 50:46.7 50:56.1 10:09/M
337 Stephanie Davidson Saint Petersburg FL 2362 45 F 19 45-49 50:51.4 50:59.9 10:10/M
338 Rebekah Rojas Wesley Chapel FL 2314 30 F 27 30-34 50:54.7 51:40.2 10:11/M
339 John Tibby Brandon FL 2116 48 F 20 45-49 50:58.4 51:14.3 10:12/M
340 Suzie Weber-Grubb Lutz FL 2376 47 F 21 45-49 51:01.3 51:55.4 10:12/M
341 David Byars Tampa FL 2007 27 M 31 25-29 51:08.7 51:33.0 10:14/M
342 Emily Curtis Orlando FL 2031 28 F 26 25-29 51:13.0 51:16.7 10:15/M
343 Patricia Lewis Tampa FL 2297 60 F 7 60-64 51:21.9 51:57.4 10:16/M
344 Jenna Fuchs Tampa FL 2414 29 M 32 25-29 51:23.0 51:23.0 10:17/M
345 Eric Wilson Tampa FL 2459 33 M 28 30-34 51:23.9 51:29.3 10:17/M
346 Jill Jernigan Tampa FL 2108 42 F 18 40-44 51:27.0 51:53.3 10:17/M
347 Sarah Tower Largo FL 2340 36 F 24 35-39 51:34.7 51:57.7 10:19/M
348 Madison Harvey Hudson FL 2221 15 F 2 15-19 51:36.2 52:00.0 10:19/M
349 Emmalee Harris Spring Hill FL 2035 18 F 3 15-19 51:36.3 51:51.8 10:19/M
350 Zuzanna Baltzer Land O Lakes FL 2410 41 F 19 40-44 51:36.5 51:52.7 10:19/M
351 Nicole Hurlburt New Port Richey FL 2287 34 F 28 30-34 51:39.5 52:00.3 10:20/M
352 James Nickelson Wesley Chapel FL 2080 45 M 24 45-49 51:42.9 52:07.8 10:20/M
353 Christine Cassara St. Petersburg FL 1971 42 F 20 40-44 51:47.2 52:12.6 10:21/M
354 Lynette Bohanan Tampa FL 2218 51 F 15 50-54 51:48.8 52:28.5 10:22/M
355 Natalie Scheer Wesley Chapel FL 1846 40 F 21 40-44 51:51.6 51:56.5 10:22/M
356 Roberta Gonzalez Tampa FL 2325 33 F 29 30-34 51:53.1 51:58.2 10:23/M
357 Janice Harvey Hudson FL 2088 43 F 22 40-44 51:57.2 52:21.6 10:23/M
358 Amy Gregory Winter Haven FL 1899 44 F 23 40-44 52:02.6 52:26.7 10:24/M
359 Jo Ford Tampa FL 1829 39 F 25 35-39 52:07.2 52:54.1 10:25/M
360 Morgan Hutchins Valrico FL 1845 18 F 4 15-19 52:12.8 52:24.8 10:26/M
361 Meagan Cherry Lutz FL 2248 23 F 19 20-24 52:13.4 52:29.2 10:27/M
362 Ryan Wendt Tampa FL 2333 32 F 30 30-34 52:13.4 52:29.0 10:27/M
363 Katherine Wolf Plant City FL 2151 24 F 20 20-24 52:17.4 52:36.7 10:27/M
364 Morgan Kramer Temple Terrace FL 2274 19 M 4 15-19 52:24.1 52:42.4 10:29/M
365 Courtney Kramer Temple Terrace FL 1816 22 F 21 20-24 52:24.2 52:43.0 10:29/M
366 Yvonne Santiago Wesley Chapel FL 2409 49 F 22 45-49 52:31.1 52:59.6 10:30/M
367 Katie Martin Indian Rocks Beach FL 2152 52 F 16 50-54 52:31.4 52:37.6 10:30/M
368 Kyle Fitzgerald Cox 2787 29 F 27 25-29 52:33.5 52:59.3 10:31/M
369 Tuan Vu Tampa FL 1876 54 M 16 50-54 52:33.8 53:16.7 10:31/M
370 Phuong Vu Tampa FL 1855 50 F 17 50-54 52:34.0 53:16.9 10:31/M
371 Byrl Arnold Lakeland FL 1947 29 M 33 25-29 52:39.1 53:00.1 10:32/M
372 Laura White Tampa FL 2191 26 F 28 25-29 52:41.7 53:17.0 10:32/M
373 Rachel Wallace Valrico FL 1856 19 F 5 15-19 52:43.5 52:46.5 10:33/M
374 Katherine Forde Land O Lakes FL 2149 51 F 18 50-54 52:46.1 53:01.7 10:33/M
375 Karah Moody Riverview FL 2142 34 F 31 30-34 52:46.9 53:33.6 10:33/M
376 Patrick Moran Clermont FL 2299 27 M 34 25-29 52:50.9 53:24.0 10:34/M
377 Ben Cope Lakeland FL 1923 23 M 7 20-24 52:55.6 53:28.4 10:35/M
378 Mary Freeman Tampa FL 1841 45 F 23 45-49 52:56.9 53:34.8 10:35/M
379 Maggie Ross Lakeland FL 2222 23 F 22 20-24 52:58.5 53:31.3 10:36/M
380 Tracy Jones Lithia FL 1875 46 F 24 45-49 52:59.7 53:36.8 10:36/M
381 Jessica Shaw Tampa FL 1827 34 F 32 30-34 53:02.2 53:39.6 10:36/M
382 Clare Decator Tampa FL 1977 47 M 25 45-49 53:04.9 53:34.9 10:37/M
383 Emily Gough St. Petersburg FL 2032 24 F 23 20-24 53:08.0 53:45.9 10:38/M
384 Lisa Andersen Krumme Apollo Beach FL 2209 53 F 19 50-54 53:08.4 53:56.5 10:38/M
385 Linda Renfroe Brandon FL 1839 53 F 20 50-54 53:08.6 53:56.3 10:38/M
386 Breanna Bucheli Tampa FL 1811 21 F 24 20-24 53:25.4 54:02.2 10:41/M
387 Joseph Guiliani New Port Richey FL 2130 9 M 1 1-14 53:27.2 54:08.2 10:41/M
388 Adam Wilkinson Tampa FL 1803 42 M 26 40-44 53:28.1 53:46.7 10:42/M
389 Delilah Flores-Rivera Wesley Chapel FL 2012 36 F 26 35-39 53:28.5 53:56.0 10:42/M
390 Allison Murphy Cape Coral FL 1891 41 F 24 40-44 53:28.7 53:58.1 10:42/M
391 Pamela Montanari Clearwater FL 2294 57 F 4 55-59 53:34.0 53:45.7 10:43/M
392 Annette Guiliani-Maio New Port Richey FL 1909 49 F 25 45-49 53:34.5 54:15.3 10:43/M
393 Flo Atkins Port Richey FL 2050 61 F 8 60-64 53:37.7 53:47.7 10:43/M
394 Keisha Crowell Riverview FL 2159 25 F 29 25-29 53:42.3 53:56.0 10:44/M
395 Virginia Oliva Largo FL 2404 62 F 9 60-64 53:43.7 53:47.2 10:45/M
396 Melissa Gettig Tampa FL 2256 25 F 30 25-29 53:45.9 54:20.3 10:45/M
397 Mercita Ramos Tampa FL 2257 58 F 5 55-59 53:46.5 54:20.2 10:45/M
398 Sarah Garrett Tampa FL 1865 37 F 27 35-39 53:49.1 54:22.2 10:46/M
399 Connie Klingler Tampa FL 1982 42 F 25 40-44 53:50.0 53:58.5 10:46/M
400 Desiree Diaz Tampa FL 2017 43 F 26 40-44 53:51.8 54:14.9 10:46/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
401 Jay Rivera Wesley Chapel FL 2091 41 M 27 40-44 53:52.1 54:19.7 10:46/M
402 Michael Gallagher Cedarfield Drive Rivervie FL 2265 38 M 28 35-39 53:53.0 54:24.2 10:47/M
403 Mary Shepard Tampa FL 2238 55 F 6 55-59 53:59.3 54:35.1 10:48/M
404 Linda Carter Conesus NY 2203 62 F 10 60-64 54:00.8 54:34.4 10:48/M
405 Cheryl Zambroski Tampa FL 1963 59 F 7 55-59 54:07.7 54:28.5 10:49/M
406 Hayley Tolbert Tampa FL 2065 30 F 33 30-34 54:10.2 54:54.8 10:50/M
407 Pamela Marland Largo FL 2295 45 F 26 45-49 54:21.9 54:43.0 10:52/M
408 Jenelle Bucheli Tampa FL 1825 17 F 6 15-19 54:22.7 54:59.9 10:52/M
409 Joseph Jernigan Valrico FL 2128 33 M 29 30-34 54:22.7 54:53.7 10:52/M
410 Unknown Partic. 2447 2447 0 M 3 0- 0 54:23.8 55:08.4 10:53/M
411 Abby Link Patton PA 1881 28 F 31 25-29 54:24.8 55:01.2 10:53/M
412 Tara Funk Tampa FL 2378 40 F 27 40-44 54:28.6 54:41.3 10:54/M
413 Frances Potridge Saint Petersburg FL 2052 42 F 28 40-44 54:30.3 55:07.2 10:54/M
414 Victoria Root Tampa FL 2400 47 F 27 45-49 54:30.7 54:48.9 10:54/M
415 Jamie McCormack Barnwell SC 2085 37 M 29 35-39 54:32.8 54:52.5 10:54/M
416 Trey Jackson Tampa FL 2395 29 M 35 25-29 54:34.5 55:11.0 10:55/M
417 Kyle Deleonard Tampa FL 2186 33 M 30 30-34 54:36.2 55:01.6 10:55/M
418 Hilary Deleonard Tampa FL 2070 29 F 32 25-29 54:37.0 55:02.1 10:55/M
419 Denise Fontes Lutz FL 2013 50 F 21 50-54 54:41.6 55:11.1 10:56/M
420 Kristina Wagner Odessa FL 2183 20 F 25 20-24 54:45.4 55:07.6 10:57/M
421 Richard Maloney Haines City FL 2318 56 M 13 55-59 54:47.2 55:30.6 10:57/M
422 Keegan Maloney Haines City FL 2158 34 M 31 30-34 54:50.1 55:33.5 10:58/M
423 Cassie Donovan Tampa FL 1955 28 F 33 25-29 54:53.1 55:11.8 10:59/M
424 Candace Raad Tampa FL 1949 33 F 34 30-34 54:58.4 55:19.4 11:00/M
425 Jessie Wilcox Tampa FL 2107 31 F 35 30-34 55:04.5 55:25.9 11:01/M
426 Kira Fad Lakeland FL 2179 22 F 26 20-24 55:21.9 55:39.2 11:04/M
427 Sondra Martello Tampa FL 2354 45 F 28 45-49 55:25.1 55:46.1 11:05/M
428 Lexi Flach Tampa FL 2202 23 F 27 20-24 55:28.0 56:12.3 11:06/M
429 Ted Webster Lakeland FL 2380 41 M 28 40-44 55:29.5 56:06.2 11:06/M
430 John-Colby Carter Gainesville FL 1831 32 M 32 30-34 55:34.0 55:40.9 11:07/M
431 Beth Lunsford Saint Petersburg FL 1924 53 F 22 50-54 55:34.9 55:42.3 11:07/M
432 Becky Cizek Lutz FL 1921 52 F 23 50-54 55:38.9 56:08.8 11:08/M
433 Kim Laase Lithia FL 2175 44 F 29 40-44 55:45.7 55:58.4 11:09/M
434 Matthew Hodgson Tampa FL 2245 27 M 36 25-29 55:48.0 56:23.5 11:10/M
435 Elizabeth Canton Tampa FL 2029 66 F 1 65-69 55:58.0 56:39.7 11:12/M
436 Christina Nickelson Wesley Chapel FL 1969 44 F 30 40-44 56:08.7 56:32.6 11:14/M
437 Mary J Hall Brandon FL 2240 72 F 1 70-99 56:09.1 56:22.5 11:14/M
438 Megan Outley Elkton FL 2251 27 M 37 25-29 56:13.8 56:52.0 11:15/M
439 Daniel Outley Elkton FL 1997 32 M 33 30-34 56:13.9 56:52.3 11:15/M
440 Daun McLaughlin Tampa FL 2003 46 F 29 45-49 56:20.4 56:49.0 11:16/M
441 Robyn Monroe Valrico FL 2327 35 F 28 35-39 56:21.1 56:55.3 11:16/M
442 Staci Ranocchia Winter Garden FL 2357 27 F 34 25-29 56:21.5 56:53.1 11:16/M
443 Lee Mueller Lakeland FL 2197 57 F 8 55-59 56:21.6 57:13.1 11:16/M
444 Mike Ranocchia Winter Garden FL 2269 29 M 38 25-29 56:22.2 56:54.2 11:16/M
445 Rick Gagnon Atkinson NH 1859 66 M 6 65-69 56:24.3 56:47.8 11:17/M
446 Kristen Jernigan Valrico FL 2182 35 F 29 35-39 56:28.3 56:59.8 11:18/M
447 Amanda Holland Tampa FL 1896 39 F 30 35-39 56:32.0 57:00.2 11:18/M
448 Carl Simmonds 2448 53 M 17 50-54 56:32.8 57:13.2 11:18/M
449 Robert Weaver Indian Shores FL 2322 43 M 29 40-44 56:35.9 57:34.5 11:19/M
450 Melissa Estep Valrico FL 2255 41 F 31 40-44 56:42.4 57:03.9 11:20/M
451 Lydia Yocum Odessa FL 2215 22 F 28 20-24 56:42.5 57:09.8 11:20/M
452 Jodi Arrocena Tampa FL 733 45 F 30 45-49 56:44.7 57:11.6 11:21/M
453 Haley Smart Tampa FL 2063 25 F 35 25-29 56:47.5 59:07.4 11:21/M
454 Allison Stortz Tampa FL 1805 28 F 36 25-29 56:49.1 57:07.9 11:22/M
455 Heidi Kellock Tampa FL 2069 38 F 31 35-39 56:49.9 56:52.8 11:22/M
456 Carlos Ayala St Pete FL 1953 38 M 30 35-39 56:52.1 57:12.4 11:22/M
457 Sonja Craparo Tampa FL 2355 43 F 32 40-44 56:55.4 57:33.8 11:23/M
458 Yvette Durabb Tampa FL 2460 40 F 33 40-44 56:59.4 57:21.9 11:24/M
459 Annette Martinez Plant City FL 1908 51 F 24 50-54 57:00.1 57:16.1 11:24/M
460 Sara Marr Tampa FL 2338 27 F 37 25-29 57:04.9 57:24.6 11:25/M
461 Andrea Carbone Tampa FL 2427 46 F 31 45-49 57:07.4 57:41.1 11:25/M
462 Kaitlyn Wagner Odessa FL 2140 17 F 7 15-19 57:08.5 57:27.2 11:26/M
463 Kaylin Stone Tampa FL 2156 32 F 36 30-34 57:15.8 57:50.3 11:27/M
464 Robert Driggs Odessa FL 2445 51 M 18 50-54 57:26.2 58:01.5 11:29/M
465 Jessie Burgess Brandon FL 1828 28 F 38 25-29 57:26.4 57:48.8 11:29/M
466 Estefania Saa Lutz FL 2049 24 F 29 20-24 57:26.5 59:47.6 11:29/M
467 Summyr Dravis Tampa FL 2370 35 F 32 35-39 57:27.3 58:11.2 11:29/M
468 Victoria Terranova Pinellas Park FL 2402 32 F 37 30-34 57:27.4 57:47.6 11:29/M
469 Janet Driggs Tampa FL 2086 48 F 32 45-49 57:27.9 58:03.1 11:29/M
470 Reid Lenhart Tampa FL 2315 33 M 34 30-34 57:38.8 58:18.4 11:32/M
471 Carlos Guerra Riverview FL 1952 41 M 30 40-44 57:57.4 59:08.3 11:35/M
472 Alain Watson Lithia FL 1884 52 M 19 50-54 57:58.9 58:09.4 11:36/M
473 Geena-Maria Van Dijk Brandon FL 2059 18 F 8 15-19 58:00.1 58:10.7 11:36/M
474 Mary Ellen Rossberg Wesley Chapel FL 2418 57 F 9 55-59 58:02.3 58:16.6 11:36/M
475 Susan Forney Dover FL 2372 52 F 25 50-54 58:02.9 58:16.4 11:36/M
476 Rachel Heasley Lakeland FL 2310 30 F 38 30-34 58:03.7 58:03.7 11:37/M
477 Sara Bourquardez Saint Pete FL 2339 26 F 39 25-29 58:08.2 58:52.9 11:38/M
478 Surbhi Kshatri Tampa FL 2371 45 F 33 45-49 58:15.5 58:41.9 11:39/M
479 Stephanie Nichols Wesley Chapel FL 1868 27 F 40 25-29 58:24.6 58:52.7 11:41/M
480 Katherine Mitchell Wesley Chapel FL 1832 28 F 41 25-29 58:27.5 58:56.1 11:41/M
481 Yolanda Lemons Tampa FL 1879 44 F 34 40-44 58:34.5 58:48.5 11:43/M
482 Lyna Ellrodt Brandon FL 2216 30 F 39 30-34 58:36.3 59:09.4 11:43/M
483 Melisa Martinez Tampa FL 2253 48 F 34 45-49 58:38.3 59:07.2 11:44/M
484 Nichole Coronado Riverview FL 2283 30 F 40 30-34 58:44.8 58:57.1 11:45/M
485 Ginger Migliaro Orlando FL 2062 34 F 41 30-34 58:44.8 59:18.7 11:45/M
486 Samuel Renfroe Brandon FL 1863 11 M 2 1-14 58:45.2 59:34.8 11:45/M
487 Elizabeth Downs Tampa FL 2030 38 F 33 35-39 58:54.3 59:33.7 11:47/M
488 Maxwell Thomas Riverview FL 2247 28 M 39 25-29 58:56.1 59:40.2 11:47/M
489 Cyndy Drumm Tampa FL 1990 44 F 35 40-44 58:56.3 59:20.0 11:47/M
490 Sarah McDonald Palm Harbor FL 2342 35 F 34 35-39 59:27.7 59:59.0 11:53/M
491 Manuella MacHado Clearwater FL 2224 29 F 42 25-29 59:32.0 59:46.6 11:54/M
492 Geeta West Riverview FL 2060 62 F 11 60-64 59:35.6 59:56.0 11:55/M
493 Elaine Knight Brandon FL 2028 58 F 10 55-59 59:46.1 1:00:04.1 11:57/M
494 Patrick Haney St Petersburg FL 1852 24 M 8 20-24 59:48.9 1:00:15.5 11:58/M
495 Emma Thornton St. Petersburg FL 2034 24 F 30 20-24 59:54.6 1:00:20.9 11:59/M
496 Olivia Sparacino Apollo Beach FL 1850 10 F 1 1-14 59:59.7 1:00:48.5 12:00/M
497 Richard Kononchuk Orlando FL 2319 33 M 35 30-34 1:00:07.8 1:00:32.7 12:01/M
498 Jaden Kononchuk Orlando FL 2078 13 M 3 1-14 1:00:07.9 1:00:32.6 12:01/M
499 Jennifer Sparacino Apollo Beach FL 1826 43 F 36 40-44 1:00:08.9 1:00:57.6 12:02/M
500 Jeannine L Thompson Land O Lakes FL 2092 55 F 11 55-59 1:00:11.0 1:00:49.6 12:02/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
501 Brenda Fripp Saint Petersburg FL 1933 40 F 37 40-44 1:00:26.9 1:01:09.2 12:05/M
502 Teresa Speaker Tampa FL 2381 48 F 35 45-49 1:00:32.1 1:01:06.9 12:06/M
503 Frances Leong Sharp Dunedin FL 2051 30 F 42 30-34 1:00:45.2 1:01:21.4 12:09/M
504 Linda Jacobsen New Port Richey FL 2204 60 F 12 60-64 1:00:46.9 1:01:29.1 12:09/M
505 Amy Hoehn Tampa FL 1900 33 F 43 30-34 1:01:11.7 1:01:40.5 12:14/M
506 Krystal Gascon Brandon FL 2184 30 F 44 30-34 1:01:12.6 1:01:55.1 12:14/M
507 John Landsberger Brandon FL 2114 71 M 3 70-99 1:01:44.8 1:02:09.6 12:21/M
508 Igbinosa Oghubor Tampa FL 1822 33 M 36 30-34 1:01:48.4 1:02:28.2 12:22/M
509 Rhonda Schmitt Tampa FL 2317 23 F 31 20-24 1:02:07.1 1:02:17.1 12:25/M
510 Heather Melius Lakeland FL 2067 30 F 45 30-34 1:02:07.8 1:02:27.7 12:25/M
511 Cristina Alves St. Petersburg FL 1988 36 F 35 35-39 1:02:08.0 1:02:50.0 12:26/M
512 Scott Bambach Bradenton FL 1867 37 M 31 35-39 1:02:32.9 1:02:32.9 12:30/M
513 Patricia Ryan St Petersburg FL 2298 52 F 26 50-54 1:02:33.9 1:03:17.5 12:31/M
514 Alexa Ostrander Thonotosassa FL 1886 21 F 32 20-24 1:02:34.3 1:02:44.7 12:31/M
515 D Sanders Riverview FL 1992 47 F 36 45-49 1:02:36.1 1:03:06.3 12:31/M
516 Jack Stone Tampa FL 2076 64 M 7 60-64 1:02:36.3 1:03:11.6 12:31/M
517 Deidre Yocum Odessa FL 2011 20 F 33 20-24 1:02:37.7 1:03:04.0 12:31/M
518 Victoria Reeves Brandon FL 2401 27 F 43 25-29 1:02:38.6 1:02:48.5 12:32/M
519 Kathleen Powers Saint Petersburg FL 1833 29 F 44 25-29 1:02:45.6 1:03:25.3 12:33/M
520 Deborah Zenz Brandon FL 2010 26 F 45 25-29 1:02:49.5 1:03:18.3 12:34/M
521 Lyndsay Kelley Brandon FL 2217 26 F 46 25-29 1:02:49.7 1:03:18.7 12:34/M
522 Leo Vierra Seffner FL 2199 15 M 5 15-19 1:02:51.6 1:03:07.3 12:34/M
523 Alex Smith Seffner FL 1885 15 M 6 15-19 1:02:55.7 1:03:11.1 12:35/M
524 Richard Prado Tampa FL 1858 42 M 31 40-44 1:02:56.4 1:03:35.3 12:35/M
525 Peggy Moran Brandon FL 2304 59 F 12 55-59 1:03:29.1 1:04:01.5 12:42/M
526 Stephanie Vera Land O Lakes FL 1869 24 F 34 20-24 1:03:31.2 1:03:36.4 12:42/M
527 Amanda Humphreys Wesley Chapel FL 1807 22 F 35 20-24 1:03:31.4 1:03:36.2 12:42/M
528 Crystal John Wesley Chapel FL 1989 23 F 36 20-24 1:03:32.2 1:03:37.5 12:42/M
529 Bo Bray Valrico FL 1927 60 F 13 60-64 1:03:43.7 1:04:06.7 12:45/M
530 Megan Kononchuk Orlando FL 2250 29 F 47 25-29 1:03:51.4 1:04:14.5 12:46/M
531 Cheryl Huhn Byron NY 1964 44 F 38 40-44 1:04:40.5 1:04:54.9 12:56/M
532 Sharon Armitage Clearwater FL 2348 44 F 39 40-44 1:04:40.9 1:04:55.2 12:56/M
533 Kayla Hopkins Tampa FL 2154 15 F 9 15-19 1:04:47.8 1:04:57.0 12:57/M
534 Becky Berns Tampa FL 1810 49 F 37 45-49 1:04:47.9 1:04:54.8 12:57/M
535 Kayla Robertson Tampa FL 2153 29 F 48 25-29 1:04:48.8 1:05:11.7 12:58/M
536 Jenny Eber Lutz FL 2100 30 F 46 30-34 1:04:49.0 1:05:12.0 12:58/M
537 Jennifer Cutlip Tampa FL 2098 38 F 36 35-39 1:05:16.9 1:05:57.8 13:03/M
538 Adam Hart Thonotosassa FL 1802 24 M 9 20-24 1:05:18.9 1:08:19.0 13:04/M
539 Clark Smith Seffner FL 1978 48 M 26 45-49 1:05:21.4 1:05:36.5 13:04/M
540 Sue Smith Seffner FL 2369 44 F 40 40-44 1:05:24.6 1:05:39.1 13:05/M
541 John Tross Orlando FL 2121 32 M 37 30-34 1:06:17.0 1:07:08.4 13:15/M
542 Terri Boback Plant City FL 1873 54 F 27 50-54 1:06:18.4 1:06:27.0 13:16/M
543 Tara Trombley Orlando FL 2379 29 F 49 25-29 1:06:19.5 1:07:08.7 13:16/M
544 Niki Dulaney Plant City FL 2291 32 F 47 30-34 1:06:37.2 1:06:46.4 13:19/M
545 Michael Dipple Lakeland FL 2261 42 M 32 40-44 1:06:39.6 1:07:05.3 13:20/M
546 Brittany Westbrook Ruskin FL 1943 30 F 48 30-34 1:06:49.3 1:07:20.0 13:22/M
547 James Hemond Clearwater FL 2081 40 M 33 40-44 1:06:49.7 1:07:23.8 13:22/M
548 Mark Speaker Tampa FL 2232 45 M 27 45-49 1:06:52.9 1:07:27.6 13:22/M
549 Brittany Harvey Tampa FL 1814 29 F 50 25-29 1:07:34.6 1:08:18.8 13:31/M
550 Cigi Byars Tampa FL 1975 26 F 51 25-29 1:07:45.8 1:08:09.5 13:33/M
551 Nicole Samala Kissimmee FL 2290 26 F 52 25-29 1:08:23.7 1:09:10.0 13:41/M
552 Susan Farias St. Petersburg FL 1871 63 F 14 60-64 1:08:44.0 1:09:23.8 13:45/M
553 Sarina Kshatri Tampa FL 2343 17 F 10 15-19 1:08:55.3 1:09:22.3 13:47/M
554 Jill Gallagher Riverview FL 2109 42 F 41 40-44 1:09:18.5 1:09:49.1 13:52/M
555 Marie Sabina Riverview FL 2228 32 F 49 30-34 1:09:29.6 1:10:10.5 13:54/M
556 Lisa Kelly Tampa FL 2211 35 F 37 35-39 1:09:29.8 1:09:45.3 13:54/M
557 Paula Tibby Brandon FL 2302 44 F 42 40-44 1:09:54.4 1:10:10.0 13:59/M
558 Erica McElhinney Tampa FL 2042 23 F 37 20-24 1:09:56.2 1:10:10.4 13:59/M
559 Stefanie Schatzman Land O'Lakes FL 2359 65 F 2 65-69 1:10:08.5 1:10:51.3 14:02/M
560 Sheena Cisneros Brooksville FL 2349 30 F 50 30-34 1:10:23.9 1:11:01.4 14:05/M
561 Justin Tripp Lakeland FL 2139 29 M 40 25-29 1:10:31.2 1:10:31.2 14:06/M
562 Sarah Skonicki Brandon FL 1866 27 F 53 25-29 1:12:13.9 1:12:45.8 14:27/M
563 Brittany McClelland Riverview FL 1944 27 F 54 25-29 1:12:14.3 1:12:46.1 14:27/M
564 Jonphilip Regencia Valrico FL 2126 25 M 41 25-29 1:12:29.2 1:12:29.2 14:30/M
565 Christopher Cheney Tampa FL 1815 25 M 42 25-29 1:12:40.5 1:13:22.2 14:32/M
566 Tanya Aranca Tampa FL 1872 25 F 55 25-29 1:12:41.5 1:13:22.3 14:32/M
567 Roger Samala Kissimmee FL 2329 55 M 14 55-59 1:12:52.5 1:13:39.0 14:34/M
568 Nancy Samala Kissimmee FL 2278 55 F 13 55-59 1:13:06.2 1:13:52.7 14:37/M
569 Julie Haase Apollo Beach FL 2135 36 F 38 35-39 1:15:22.4 1:15:58.3 15:04/M
570 Kimberly Kelly-Clark Lakeland FL 2176 52 F 28 50-54 1:15:25.8 1:15:43.9 15:05/M
571 Sharon Pountney Tarpon Springs FL 2347 47 F 38 45-49 1:15:34.6 1:16:13.5 15:07/M
572 Melanie Calloway Riverview FL 2252 43 F 43 40-44 1:16:53.1 1:17:21.6 15:23/M
573 Lee Bercaw New Port Richey FL 2198 44 M 34 40-44 1:37:08.6 1:37:40.4 19:26/M