16th Annual Florida Hospital Bolt Run

Age Group Results

March 11, 2017


Results by : Florida Road Race Management


Men: Top Finishers 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5k

Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jimmy Hughes Pearl River NY 445 15 1 18:17.1 18:17.1 5:54/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Caroline Berg Tampa FL 146 24 17 21:18.5 21:18.5 6:51/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 John Landsberger 1257 0 798 41:31.7 41:41.6 13:24/M
Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Haley Harris Apollo Beach FL 1301 239 29:18.5 32:02.2 9:27/M
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Will Connery Tampa FL 954 14 6 19:24.7 19:25.1 6:15/M
2 Dawson Wetherington Tampa FL 1262 14 12 20:34.7 20:35.4 6:38/M
3 Jaime Herrera Wimauma FL 1081 14 20 21:46.4 21:46.4 7:01/M
4 Wyatt Bedke Tampa FL 958 13 23 22:12.7 22:15.6 7:10/M
5 Joshua Bettisworth Valrico FL 479 11 24 22:30.1 22:49.2 7:15/M
6 Natividad Faudoa Wimauma FL 1175 12 29 22:47.0 22:48.2 7:21/M
7 Adan Zahidi Dover FL 7 10 31 22:52.6 23:37.9 7:23/M
8 Daniel Peraza 1267 14 61 24:46.2 24:47.2 7:59/M
9 Jhonatan Herrera Wimauma FL 1099 11 87 25:51.0 25:53.8 8:20/M
10 Caiden Alofs Plant City FL 134 8 94 25:58.5 26:00.5 8:23/M
11 Michael Garcia Tampa FL 976 12 129 26:56.0 30:38.3 8:41/M
12 Reef Williams Tampa FL 1283 8 190 28:25.6 28:34.2 9:10/M
13 Reagan Alanis Land O Lakes FL 1194 12 233 29:12.3 31:52.0 9:25/M
14 Zachary Mulligan Tampa FL 996 11 240 29:18.8 30:38.0 9:27/M
15 Tyler Mulligan Tampa FL 994 13 244 29:28.3 30:47.5 9:30/M
16 Javier Harris Riverview FL 392 14 257 29:38.9 29:55.3 9:34/M
17 Emilio Castaneda Wimauma FL 1059 11 266 29:46.6 29:50.1 9:36/M
18 Akhilesh Peddu Tampa FL 14 12 272 29:52.9 30:12.8 9:38/M
19 Ian Ramsey North Port FL 356 14 291 30:15.6 31:54.5 9:45/M
20 Zaul Arellano Wimauma FL 1253 14 304 30:36.0 30:37.9 9:52/M
21 Reese Alanis Land O Lakes FL 1199 14 316 30:50.3 33:30.1 9:57/M
22 Avinash Malempati Lutz FL 1020 9 349 31:30.3 32:15.7 10:10/M
23 Joshua Ortega Wimauma FL 1111 12 361 31:47.8 31:49.7 10:15/M
24 Kashiv Malempati Lutz FL 1118 7 382 32:05.0 32:50.7 10:21/M
25 Bryan Perez Wimauma FL 1031 13 399 32:24.4 32:27.9 10:27/M
26 Kc Oneal Tampa FL 524 14 401 32:24.8 33:36.8 10:27/M
27 Ethan Stalbaum Riverview FL 297 9 403 32:25.9 33:51.3 10:27/M
28 Aidan Dacosta Seminole FL 12 12 417 32:46.6 35:44.9 10:34/M
29 Eusebio Antonio Wimauma FL 1064 14 419 32:47.5 32:48.7 10:35/M
30 Christopher Perez Wimauma FL 1041 13 426 32:54.1 32:54.1 10:37/M
31 Connor Crawley Riverview FL 204 9 443 33:02.5 36:16.8 10:39/M
32 Bryan Alvarenga Wimauma FL 1032 10 445 33:04.0 33:04.0 10:40/M
33 Dylan Gordon Lutz FL 267 7 446 33:06.3 34:22.0 10:41/M
34 Angel Lopez Wimauma FL 1013 11 480 33:45.7 33:48.1 10:53/M
35 Jake Adamy Tampa FL 373 7 485 33:55.7 35:36.4 10:56/M
36 Sean Walker T FL 844 13 489 34:01.4 35:18.7 10:58/M
37 Braydon Parks Boca Raton FL 1028 10 519 34:39.7 36:52.4 11:11/M
38 Reece Parks Boca Raton FL 1198 10 521 34:41.1 36:53.8 11:11/M
39 William Messick Tampa FL 957 9 531 34:52.5 35:59.4 11:15/M
40 Mikey Sabino Land O' Lakes FL 703 6 598 36:23.4 37:03.1 11:44/M
41 Hunter Garrity Valrico FL 355 14 614 36:37.8 37:22.2 11:49/M
42 Jaden Turek Tampa FL 371 7 632 37:07.8 39:25.0 11:58/M
43 Reid Donnel Tampa FL 760 7 637 37:18.5 39:36.0 12:02/M
44 Parker Hartmeyer Palmetto FL 735 9 638 37:29.4 38:57.3 12:05/M
45 Russell Brown Weeki Wachee FL 973 9 650 37:50.4 38:34.0 12:12/M
46 Sebastian Roman Brandon FL 846 11 659 38:04.9 38:04.9 12:17/M
47 Michael Harris Tampa FL 691 5 671 38:15.8 40:39.8 12:20/M
48 Logan Preast Odessa FL 599 13 682 38:31.9 39:36.2 12:25/M
49 Cohen Schultz Lutz FL 202 8 741 39:34.9 39:49.0 12:46/M
50 Logan Carrillo Largo FL 600 7 742 39:51.9 40:23.3 12:51/M
51 Andres Torres Wimauma FL 1012 11 785 41:09.2 41:11.0 13:16/M
52 Andrew Douglas Riverview FL 56 6 820 42:09.8 45:35.8 13:36/M
53 Justin Losinski Lutz FL 493 7 837 42:41.7 44:07.8 13:46/M
54 Tyler Harahan Tampa FL 1246 12 863 43:31.7 43:31.7 14:02/M
55 Wilder McDonald Tampa FL 1249 3 865 43:32.1 43:32.1 14:03/M
56 Collin Paolillo Seminole FL 203 8 884 44:06.6 46:41.9 14:14/M
57 Salvatore Aliberti Land O Lakes FL 807 6 912 45:01.7 46:29.3 14:31/M
58 Zachary Porath Tampa FL 965 5 987 48:08.6 50:59.7 15:32/M
59 Nathan Porath Tampa FL 721 9 988 48:08.7 50:59.1 15:32/M
60 Nicholas Terrell Valrico FL 725 8 999 48:38.1 51:18.8 15:41/M
61 Cameron Glasz Pinellas Park FL 137 13 1080 54:37.8 58:00.9 17:37/M
62 Jeremy Iaquinto Palm Harbor FL 419 5 1091 55:10.0 58:57.5 17:48/M
63 Anthony Dumas Sprimg Hill FL 69 11 1120 57:06.0 57:48.1 18:25/M
64 Jayce Wainwright Tampa FL 1086 4 1163 1:03:43.5 1:03:43.5 20:33/M
65 Rylan Robinson New Port Richey FL 804 12 1165 1:04:27.6 1:06:46.9 20:47/M
66 Christian Bruce Spring Hill FL 1040 7 1173 1:09:46.8 1:10:40.5 22:30/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Penelope Markowski Tampa FL 744 13 36 23:08.0 23:26.9 7:28/M
2 Addison Lauer Tampa FL 1306 10 108 26:31.0 28:19.4 8:33/M
3 Katie Bulso Apollo Beach FL 1331 10 119 26:46.3 26:52.0 8:38/M
4 Beatrice Paulus St. Petersburg FL 90 11 128 26:55.9 27:09.5 8:41/M
5 Ashlyn Erwin Sanford FL 82 12 149 27:29.6 27:52.1 8:52/M
6 Veronica Candreva Tampa FL 947 14 256 29:37.7 31:28.4 9:33/M
7 Isabel Harris Tampa FL 359 8 275 29:54.4 32:17.1 9:39/M
8 Grace Thorpe Lutz FL 974 12 318 30:50.6 31:28.5 9:57/M
9 Kaylee Pekar Valrico FL 520 11 331 31:09.6 32:58.3 10:03/M
10 Zea Pereyra Tampa FL 966 11 332 31:10.9 31:29.0 10:03/M
11 Caroline Marlowe Tampa FL 147 10 363 31:48.4 32:36.4 10:15/M
12 Ariana Sawyer Brandon FL 74 12 387 32:12.6 33:16.4 10:23/M
13 Mathilda Jansson Safety Harbor FL 1157 8 421 32:48.9 33:37.1 10:35/M
14 Samantha Diaz Wimauma FL 1213 13 428 32:55.2 32:57.1 10:37/M
15 Megan Johnson Sarasota FL 654 11 438 33:00.5 33:53.1 10:39/M
16 Kierstyn Gordon Lutz FL 540 9 471 33:40.0 34:55.8 10:52/M
17 Everet Ferreira Tampa FL 299 10 477 33:43.5 35:15.3 10:53/M
18 Kaely Bettisworth Valrico FL 496 13 587 36:14.7 37:29.5 11:41/M
19 Rilyn Notbohm Brandon FL 775 7 652 37:58.7 38:12.5 12:15/M
20 Abby Mulligan Tampa FL 997 9 690 38:37.9 39:56.6 12:27/M
21 Emma Sandefer St Petersburg FL 284 13 722 39:19.3 40:51.9 12:41/M
22 Missouri Oneal Tampa FL 705 9 738 39:30.0 40:41.6 12:45/M
23 Kate Kehoe Tampa FL 508 7 752 40:05.5 42:09.1 12:56/M
24 Cora Bowen Tampa FL 207 8 759 40:19.9 42:46.2 13:00/M
25 Katie Roseman Palm Harbor FL 1315 13 809 41:50.5 43:58.9 13:30/M
26 Riley Rogers Valrico FL 774 6 831 42:27.9 44:29.4 13:42/M
27 Autumn Huff Lake Wales FL 87 13 858 43:25.9 46:21.5 14:00/M
28 Hannah Copeland Tampa FL 1070 10 866 43:32.2 43:32.2 14:03/M
29 Avery Copeland Tampa FL 1019 2 867 43:32.2 43:32.2 14:03/M
30 Mallory Iaquinto Palm Harbor FL 612 8 871 43:35.6 47:20.6 14:04/M
31 Kendra Williams Wesley Chapel FL 532 5 876 43:57.7 44:27.1 14:11/M
32 Raelynn Alanis Land O Lakes FL 1192 9 883 44:06.2 46:46.6 14:14/M
33 Jenna Watts Valrico FL 406 10 892 44:14.9 46:58.1 14:16/M
34 Katelyn Watts Valrico FL 509 9 893 44:17.2 46:59.9 14:17/M
35 Alexandria McAdams Riverview FL 25 10 909 44:55.2 47:25.4 14:29/M
36 Nadia Goerz St. Petersburg FL 712 9 934 45:49.3 48:54.1 14:47/M
37 Julia Dacosta Seminole FL 487 8 953 46:33.2 49:34.1 15:01/M
38 Madison Archer Valrico FL 609 13 976 47:46.1 50:14.8 15:25/M
39 Kayla Alsbrook Valrico FL 519 14 983 48:00.8 50:29.5 15:29/M
40 Alana Villegas Tampa FL 16 13 990 48:09.9 50:59.8 15:32/M
41 Kinsey Crawley Riverview FL 544 12 992 48:18.0 51:32.2 15:35/M
42 Ava Smart Riverview FL 1018 8 1009 49:02.6 51:44.9 15:49/M
43 Elizabeth Berridge Tampa FL 276 10 1017 49:57.9 52:24.3 16:07/M
44 Aviana Suarez Tampa FL 88 4 1087 54:55.0 59:24.5 17:43/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Austin Echenique Lutz FL 86 17 3 18:51.2 18:58.6 6:05/M
2 Hunter McAdams Riverview FL 354 16 5 19:12.1 19:13.1 6:12/M
3 Alberto Angeles Wimauma FL 1001 15 22 22:01.7 22:03.4 7:06/M
4 Carlos Reyes Wimauma FL 1033 15 27 22:41.2 22:42.5 7:19/M
5 Alec Adamy Tampa FL 18 15 40 23:23.1 25:00.1 7:33/M
6 Reed Stevenson Tampa FL 1324 15 64 24:53.9 26:58.6 8:02/M
7 Jacob Allen Lakeland FL 1079 18 153 27:34.0 29:38.3 8:54/M
8 Joshua Riviera Tampa FL 998 18 155 27:41.7 28:08.5 8:56/M
9 Evan Hayes Lutz FL 298 17 170 27:56.4 29:02.4 9:01/M
10 Gabriel Coblentz Bradenton FL 309 15 182 28:20.3 30:24.0 9:08/M
11 Thomas Messina Tampa FL 912 15 315 30:48.3 33:16.1 9:56/M
12 Jacob Rottink Tampa FL 366 17 540 35:08.4 35:38.2 11:20/M
13 Cody Pippin Orlando FL 201 19 688 38:35.9 40:44.7 12:27/M
14 Jj Daniels Spring Hill FL 1102 18 806 41:41.1 42:36.9 13:27/M
15 Thomas Cleaver Lutz FL 914 19 879 44:00.4 47:04.1 14:12/M
16 Kevin Rowland Clearwater FL 1126 15 1154 1:00:57.1 1:04:54.9 19:40/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Zoie Gentzlinger Indialantic FL 968 16 189 28:24.9 29:24.0 9:10/M
2 Amanda Ortiz Port St. Lucie FL 46 19 253 29:35.8 31:45.9 9:33/M
3 Rebecca Crayton Spring Hill FL 757 19 254 29:36.8 30:17.0 9:33/M
4 Zoe Brown Palm Harbor FL 967 16 336 31:19.3 31:35.2 10:06/M
5 Bianca Sanchez Tampa FL 97 19 465 33:32.5 33:41.3 10:49/M
6 Morgan Hutchins Valrico FL 711 19 479 33:45.3 36:26.7 10:53/M
7 Michael McAdams Iii Riverview FL 690 19 557 35:32.9 38:00.0 11:28/M
8 Meagan McLaughlin Tamp FL 653 17 697 38:48.6 39:24.9 12:31/M
9 Brianna Garcia Tampa FL 980 18 751 40:05.2 43:48.5 12:56/M
10 Madison Trotman Riverview FL 608 18 756 40:12.0 43:47.4 12:58/M
11 Sydni Parrish San Antonio FL 894 15 762 40:26.3 43:56.6 13:03/M
12 Paige Trotman Riverview FL 734 15 782 40:58.4 44:33.9 13:13/M
13 Alyssa Kuhlman Land O Lakes FL 40 19 792 41:22.9 43:16.5 13:21/M
14 Geena-Maria Vandijk Brandon FL 314 19 850 43:07.9 44:58.1 13:55/M
15 Samantha Scott Tampa FL 812 17 861 43:31.4 45:42.0 14:02/M
16 Taylor Harahan Tampa FL 1232 15 862 43:31.5 43:31.5 14:02/M
17 Mia Eifrid Tampa FL 1163 17 887 44:12.1 45:13.3 14:15/M
18 Hannah Denker Clearwater FL 334 17 889 44:14.3 47:52.2 14:16/M
19 Megan Eifrid Tampa FL 1161 18 891 44:14.6 45:15.3 14:16/M
20 Julia Ramsey North Port FL 486 16 927 45:33.4 47:11.6 14:42/M
21 Lauren Wilusz Tampa FL 1318 17 965 47:25.4 49:22.9 15:18/M
22 Lindsay Strickland Tampa FL 1319 17 969 47:28.0 49:25.8 15:19/M
23 Megan Dammerman Cobden IL 1320 18 1013 49:26.0 51:51.0 15:57/M
24 Elizabeth Whidden Madeira Beach FL 275 19 1024 50:42.1 52:18.2 16:21/M
25 Alexandra Papa Clearwater FL 24 19 1033 51:03.1 51:03.1 16:28/M
26 Mary Summers Tampa FL 642 19 1051 52:18.6 55:33.4 16:52/M
27 Dana Armstrong Sarasota FL 218 18 1058 53:07.7 55:03.1 17:08/M
28 Ellie Boyd Palm Harbor FL 281 17 1103 55:50.1 58:27.8 18:01/M
29 Brandi Hawks Oldsmar FL 107 16 1104 55:50.3 58:28.0 18:01/M
30 Sierra Haas Pinellas Park FL 860 15 1140 59:31.5 1:02:34.2 19:12/M
31 Bella Guerra Tampa FL 1022 18 1183 1:30:43.3 1:30:43.3 29:16/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Cameron Francis Safety Harbor FL 984 22 9 19:55.0 20:01.5 6:25/M
2 Jimmy Briggs Saint Petersburg FL 1101 23 44 23:39.2 26:51.0 7:38/M
3 Carlos Mercado Valrico FL 143 20 51 24:11.8 25:07.5 7:48/M
4 Kevin Peer Saint Petersburg FL 1125 23 55 24:26.8 27:38.5 7:53/M
5 Matt Daly Lithia FL 646 23 57 24:37.8 25:38.4 7:56/M
6 Eric Hof Tampa FL 1278 23 60 24:45.0 25:03.6 7:59/M
7 Jeremy Brink Brandon FL 417 22 62 24:49.4 25:19.8 8:00/M
8 Chad Rinehart Tarpon Springs FL 1035 24 65 24:54.5 28:07.6 8:02/M
9 Thomas Tarantola Lutz FL 913 22 70 25:19.4 27:22.8 8:10/M
10 Joey Nestor Tampa FL 455 23 83 25:46.2 26:00.5 8:19/M
11 Ryan Perna Hudson FL 801 22 84 25:47.1 28:26.1 8:19/M
12 Tanner Bailey Clearwater FL 903 24 131 27:01.8 29:13.1 8:43/M
13 Gabriel Perez 1270 23 146 27:23.0 30:34.4 8:50/M
14 Austin Jurado Tampa FL 1017 24 162 27:49.8 29:20.0 8:58/M
15 Omar Flores Saint Petersburg FL 999 24 180 28:16.6 30:23.1 9:07/M
16 Trevor Moore Lutz FL 1244 22 196 28:33.8 30:39.7 9:13/M
17 Adam Mathieu Tampa FL 6 23 216 28:53.8 29:04.1 9:19/M
18 Sean Nesius Palmetto FL 843 24 226 29:05.2 31:37.2 9:23/M
19 Chase Kuhnhausen Valrico FL 161 24 241 29:22.6 30:16.0 9:28/M
20 Rj Caban Sarasota FL 778 24 268 29:50.0 30:27.8 9:37/M
21 Jake Giparaj St Petersburg FL 1328 23 286 30:06.5 32:59.7 9:43/M
22 Zach Busch Wesley Chapel FL 963 22 310 30:40.9 31:09.3 9:54/M
23 Eric Vargas Wimauma FL 1061 23 313 30:46.8 30:48.9 9:55/M
24 Chet Ghioto Lutz FL 163 22 352 31:35.5 32:28.3 10:11/M
25 Cody Finkhousen Largo FL 200 22 390 32:15.2 35:25.9 10:24/M
26 Jordan Summers Tampa FL 474 22 410 32:33.9 35:30.9 10:30/M
27 Gabriel Osejo Land O Lakes FL 307 24 420 32:48.2 33:51.1 10:35/M
28 Alexander Aguilar Tampa FL 22 22 440 33:01.1 35:39.2 10:39/M
29 Ryan Rampolla Lithia FL 803 23 458 33:22.4 34:59.8 10:46/M
30 Alex Miller Tampa FL 1332 22 491 34:05.0 35:41.8 11:00/M
31 Joshua Solakian Lutz FL 478 24 523 34:45.4 36:08.9 11:13/M
32 William Cline Seffner FL 956 22 559 35:34.8 36:36.9 11:28/M
33 Mikey Martinez Valrico FL 704 24 613 36:37.3 37:22.1 11:49/M
34 Tyler Walters Orlando FL 942 24 654 37:59.0 39:52.8 12:15/M
35 Patrick Wayand Tampa FL 1183 24 708 39:06.4 39:06.4 12:37/M
36 Alfred Slevin Brandon FL 26 24 766 40:29.2 41:08.2 13:04/M
37 John O'Connor Tampa FL 464 23 799 41:35.2 44:00.1 13:25/M
38 Eric Boccadifuoco Tampa FL 287 23 801 41:36.1 44:00.8 13:25/M
39 Antonio Barbaro Brandon FL 70 21 848 43:07.0 44:56.2 13:55/M
40 Matthew Cleaver Lutz FL 650 23 878 43:58.6 47:03.9 14:11/M
41 Ivan Rodriguez Riverview FL 361 24 1041 51:23.4 54:10.1 16:35/M
42 Gordon Parker Tampa FL 1067 21 1043 51:43.0 54:03.8 16:41/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Marissa Milazzo Lakewood Ranch FL 1149 21 68 25:08.8 25:21.4 8:06/M
2 Jessica Lindie Valrico FL 435 23 145 27:18.2 30:28.4 8:48/M
3 Allison Mangan Tampa FL 34 21 147 27:23.6 28:16.5 8:50/M
4 Victoria Gillum Tampa FL 1334 21 183 28:21.3 29:24.4 9:09/M
5 Melanie Gentzlinger Tampa FL 660 21 187 28:24.2 29:22.8 9:10/M
6 Nicole Denicola Tampa FL 1177 22 198 28:36.9 30:42.2 9:14/M
7 Emily Thomas Tampa FL 283 20 202 28:41.0 29:39.8 9:15/M
8 Ariane Rosario Tampa FL 75 23 215 28:53.3 29:03.9 9:19/M
9 Alyssa Gross Riverview FL 39 22 250 29:34.9 29:37.0 9:32/M
10 Sophia Daly Tampa FL 1225 24 261 29:41.0 30:16.4 9:35/M
11 Mercedes Hall Valrico FL 671 24 264 29:45.0 32:56.4 9:36/M
12 Katie Young Riverview FL 516 22 276 29:54.8 30:33.5 9:39/M
13 Lillian Cousins Tampa FL 1140 21 295 30:20.1 32:32.5 9:47/M
14 Erin Furlong Lutz FL 294 21 300 30:31.3 30:39.7 9:51/M
15 Amanda Mikolajczyk Tampa FL 1008 23 306 30:37.5 34:27.4 9:53/M
16 Brandi Witkowski Spring Hill FL 106 20 351 31:35.1 32:16.1 10:11/M
17 Jamie Fein Tampa FL 377 21 365 31:51.2 33:13.7 10:16/M
18 Ashton Burg Saint Petersburg FL 989 24 366 31:51.9 33:54.6 10:16/M
19 Caitlin Christian Largo FL 136 24 412 32:34.7 35:17.8 10:30/M
20 Michelle Mastison Temple Terrace FL 695 24 414 32:39.2 33:14.1 10:32/M
21 Breanna Bucheli Tampa FL 114 22 423 32:50.0 35:48.6 10:35/M
22 Marissa Lord Seminole FL 624 24 429 32:55.9 34:21.6 10:37/M
23 Amanda Cannon Tampa FL 45 23 439 33:00.8 34:35.4 10:39/M
24 Isabella Rodriguez Tampa FL 360 21 459 33:22.9 34:59.7 10:46/M
25 Elana Ritchel Brandon FL 269 22 482 33:53.0 34:56.7 10:56/M
26 Mercedes Rodriguez Tampa FL 672 22 509 34:28.0 34:43.8 11:07/M
27 Brittany Derosa Seminole FL 131 23 512 34:29.5 35:54.7 11:07/M
28 Leanna Sarine Clearwater FL 577 23 514 34:29.8 35:55.5 11:07/M
29 Allyson Kuhnhausen Valrico FL 35 24 538 35:05.6 35:59.7 11:19/M
30 Karissa Maze Tampa FL 506 21 545 35:11.4 35:44.7 11:21/M
31 Ellen Pribil Tampa FL 280 23 547 35:17.8 38:38.7 11:23/M
32 Stephanie Allen Tampa FL 875 20 552 35:23.8 35:26.5 11:25/M
33 Kelly Frehling St Petersburg FL 1304 20 568 35:44.8 37:26.6 11:32/M
34 Elaine Owens Brandon FL 268 21 576 36:02.6 36:57.9 11:37/M
35 Sydney Gates Tampa FL 893 24 610 36:34.4 37:09.5 11:48/M
36 Jennifer Glorioso Tampa FL 415 21 627 36:53.5 38:16.6 11:54/M
37 Christine Sinicrope St. Petersburg FL 181 24 640 37:38.4 39:05.8 12:08/M
38 Katarina Raic Wesley FL 1119 22 710 39:06.7 39:06.7 12:37/M
39 Lauren Paulhus Seffner FL 1134 23 712 39:08.4 41:55.9 12:37/M
40 Sarah Myhre Saint Petersburg FL 1218 22 716 39:12.6 40:59.6 12:39/M
41 Laura Jones Valrico FL 564 23 767 40:29.4 41:08.7 13:04/M
42 Jenna Oddo Valrico FL 405 20 815 42:00.1 43:02.1 13:33/M
43 Courtney Haskins Tampa FL 1289 22 854 43:18.7 45:06.1 13:58/M
44 Lejla Vucelj Riverview FL 583 22 930 45:38.3 46:23.9 14:43/M
45 Katie Pace Odessa FL 1265 23 964 47:24.6 49:01.3 15:17/M
46 Tiffany Daughtrey Brandon FL 919 22 967 47:25.8 48:32.9 15:18/M
47 Sara Smith Tallahassee FL 824 24 975 47:44.4 49:41.3 15:24/M
48 Isabelle Huezo Tampa FL 1077 24 980 47:53.3 47:53.3 15:27/M
49 Lindsay Moore Tampa FL 589 24 997 48:32.8 51:06.4 15:39/M
50 Kayleigh Smith Sarasota FL 521 21 1004 48:48.7 51:07.1 15:45/M
51 Kelsey Azadian Sarasota FL 528 24 1006 48:50.4 51:07.5 15:45/M
52 Kay Paradowski St Petersburg FL 1122 23 1007 48:54.8 52:47.8 15:46/M
53 Valerie Edgren Palmetto FL 946 21 1034 51:06.0 51:06.0 16:29/M
54 Lindsey Bell Palmetto FL 592 21 1035 51:06.3 51:06.3 16:29/M
55 Amanda Brown Tampa FL 1009 22 1042 51:41.9 54:04.7 16:40/M
56 Shannon Armstrong Sarasota FL 848 23 1056 53:06.1 55:01.3 17:08/M
57 Sarah McGee Lake Wales FL 830 23 1072 54:08.4 56:46.5 17:28/M
58 Kathryn Batzer Venice FL 514 24 1088 54:58.4 58:41.0 17:44/M
59 Rebecca Nelson Tampa FL 1196 22 1100 55:46.3 57:52.3 17:59/M
60 Jennifer Tatara Tampa FL 1091 24 1101 55:46.3 57:52.4 17:59/M
61 Brittney Whipple Lutz FL 1029 22 1142 59:37.8 1:03:37.7 19:14/M
62 Angelica Compton Clearwater FL 61 24 1172 1:08:35.4 1:10:47.4 22:07/M
63 Kaylie Flowers Cape Coral FL 1924 20 1174 1:09:50.6 1:09:50.6 22:32/M
64 Megan Daniels Spring Hill FL 1160 24 1177 1:20:04.9 1:20:59.7 25:50/M
65 Johanna Cerna Tampa FL 1105 23 1179 1:24:37.5 1:24:37.5 27:18/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jesse Belding Wilmington MA 423 28 7 19:38.2 20:09.0 6:20/M
2 Steven Guo Tampa FL 1325 27 13 20:35.4 20:37.3 6:38/M
3 Tanner Hawkins Tampa FL 902 26 18 21:25.3 22:05.0 6:55/M
4 Ryan McNamara Tampa FL 800 26 28 22:41.5 24:05.4 7:19/M
5 Chris Angel Saint Petersburg FL 1039 27 41 23:25.3 24:28.8 7:33/M
6 Alejandro Acosta Tampa FL 1290 28 54 24:25.6 24:39.0 7:53/M
7 Darin Hagerman Clearwater FL 229 29 63 24:50.3 24:58.1 8:01/M
8 Kevin Smith Sarasota FL 538 27 80 25:42.8 28:01.0 8:17/M
9 Adam Knowles Riverview FL 5 26 85 25:50.6 26:05.8 8:20/M
10 Gordon Jacobs Brandon FL 322 29 88 25:52.8 26:26.0 8:21/M
11 Andrew Patrias Lakeland FL 52 27 101 26:11.8 27:15.2 8:27/M
12 Nicholas Mozingo Lakeland FL 724 27 125 26:53.3 27:59.9 8:40/M
13 Patrick Sanders Homosassa FL 738 26 132 27:02.0 27:08.3 8:43/M
14 Tim Coleman Tampa FL 1238 28 136 27:05.4 27:48.8 8:44/M
15 Matthew Russell Tampa FL 649 25 139 27:12.7 27:46.4 8:46/M
16 Joshua Howe Tampa FL 477 28 143 27:15.8 30:22.6 8:47/M
17 Kenneth Taylor Tampa FL 1124 27 152 27:33.6 29:13.0 8:53/M
18 Nick Morolla Tampa FL 1794 29 160 27:49.5 30:35.3 8:58/M
19 Joey Rosati Tampa FL 1104 25 163 27:50.1 29:20.0 8:59/M
20 Justin Murphy Tampa FL 492 28 168 27:54.6 29:40.5 9:00/M
21 Christopher Vega Tampa FL 187 28 179 28:09.0 30:53.7 9:05/M
22 Mike Gaudieri Orlando FL 701 25 193 28:29.1 31:40.5 9:11/M
23 Michael Altimus Tampa FL 1165 28 208 28:47.9 30:05.3 9:17/M
24 Greg Bartholomew Boca Raton FL 1068 29 214 28:53.0 29:22.0 9:19/M
25 Garrison Accardi Tampa FL 310 27 223 29:03.4 29:09.9 9:22/M
26 Anthony Antonelli Palm Harbor FL 68 28 236 29:16.2 32:01.5 9:26/M
27 Maryalice Deangelis Tampa FL 1154 27 243 29:25.7 30:55.4 9:29/M
28 Zach Hill Saraasota FL 962 26 271 29:52.3 30:29.1 9:38/M
29 Zac Giparas Saint Petersburg FL 961 25 284 30:05.8 32:58.6 9:42/M
30 David Nichols Tampa FL 1309 25 287 30:07.0 32:07.2 9:43/M
31 Ruben Munoz Plant City FL 1206 25 305 30:36.8 32:24.7 9:52/M
32 Brian Benjamin Lutz FL 124 28 322 30:57.6 30:58.3 9:59/M
33 Matthew Pulliam Brandon FL 648 25 327 31:06.2 31:52.4 10:02/M
34 Nathan Egbert Lakeland FL 1174 25 335 31:14.9 34:23.6 10:05/M
35 Scott Tullis Tampa FL 831 26 337 31:20.5 34:36.9 10:06/M
36 Mike Sanford St. Petersburg FL 1169 28 344 31:26.8 31:47.1 10:08/M
37 Sheldon Spring St. Cloud FL 855 29 355 31:40.1 34:05.0 10:13/M
38 Dustin Merritt Spring Hill FL 1310 28 358 31:42.5 32:28.4 10:14/M
39 Michael Gordon Brandon FL 689 28 386 32:12.0 33:16.4 10:23/M
40 Jake Hippler Plant City FL 1263 28 409 32:32.9 36:16.1 10:30/M
41 Jose Rosario Tampa FL 1109 26 435 32:59.0 36:50.2 10:38/M
42 Ben Sharp Brandon FL 91 27 450 33:11.2 33:19.2 10:42/M
43 Mark Disselkoen Riverview FL 633 27 464 33:31.5 34:32.8 10:49/M
44 Sean Gump Saint Petersburg FL 842 29 467 33:35.8 35:22.3 10:50/M
45 Zack Bertrand Tampa FL 1252 26 472 33:40.3 37:33.4 10:52/M
46 Carlos Avila Tampa FL 142 26 515 34:30.1 36:59.7 11:08/M
47 Juan Marengo Tampa FL 480 25 550 35:19.9 37:45.8 11:24/M
48 Jarrod Lovett Palmetto FL 384 27 551 35:23.7 37:56.1 11:25/M
49 Justyn Carlson Brandon FL 495 28 554 35:31.7 37:06.8 11:27/M
50 James Fredericks Tampa FL 375 29 583 36:09.1 36:44.2 11:40/M
51 Nathan Messmer Tampa FL 720 27 588 36:15.0 37:54.5 11:42/M
52 Kristopher Wagner Tampa FL 554 25 595 36:21.8 37:30.7 11:44/M
53 Kyle Pippin Orlando FL 557 25 608 36:33.5 38:42.2 11:47/M
54 Ryan Chaney Tampa FL 1209 28 612 36:34.9 39:47.7 11:48/M
55 Ryan Warner Tampa FL 1210 27 615 36:39.6 38:52.0 11:49/M
56 Harrison Bell St Petersburg FL 336 29 622 36:47.3 39:50.4 11:52/M
57 Ryan Flynn Tampa FL 1208 29 624 36:50.5 40:29.8 11:53/M
58 Logan Butler Valrico FL 1141 26 668 38:14.9 41:23.1 12:20/M
59 Darion Harris Tampa FL 230 29 699 38:52.3 41:43.3 12:32/M
60 Zachary Azadian Sarasota FL 964 26 779 40:58.0 43:17.7 13:13/M
61 Randy Hooks Brooksville FL 756 27 813 41:54.9 42:40.6 13:31/M
62 Nathan Boynton Altamonte Springs FL 719 27 816 42:00.3 42:33.6 13:33/M
63 Ossy Blessing Saint Petersburg FL 1179 29 828 42:25.7 42:32.4 13:41/M
64 Jesse Husted Valrico FL 424 27 838 42:42.1 42:58.8 13:46/M
65 Matthew Kiernan Tampa FL 1159 29 917 45:09.4 47:11.2 14:34/M
66 Coty Breeding Melbourne FL 212 28 923 45:19.1 45:42.5 14:37/M
67 Scott Povlak Brandon FL 838 26 968 47:26.9 48:33.5 15:18/M
68 Steven Smith Tallahassee FL 885 25 974 47:43.9 49:40.5 15:24/M
69 Garrett Taylor Lutz FL 992 25 1014 49:27.0 51:51.3 15:57/M
70 Michael Humphrey Tampa FL 687 28 1036 51:11.8 53:26.7 16:31/M
71 Justin Heberling Holiday FL 1266 26 1060 53:09.5 56:25.1 17:09/M
72 Chris Bauer Tampa FL 171 27 1066 53:19.3 56:12.4 17:12/M
73 Kevin Watt Tampa FL 1286 25 1067 53:23.1 53:23.1 17:13/M
74 Kevin Staab Tampa FL 539 26 1090 55:09.9 57:21.4 17:47/M
75 Jonathan Rodriguez Riverview FL 472 28 1136 59:03.6 1:01:50.7 19:03/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rachel Bozich St. Petersburg FL 1191 25 19 21:40.9 22:43.2 6:59/M
2 Kristina Henderson St. Petersburg FL 553 29 47 23:53.2 24:07.1 7:42/M
3 Sara Key Tampa FL 822 27 73 25:32.9 28:48.5 8:14/M
4 Alyssa Armstrong Sarasota FL 36 25 103 26:17.2 27:04.8 8:29/M
5 Christine Johnston Lutz FL 180 26 111 26:34.9 26:57.9 8:34/M
6 Caitlin Hyde Lakewood Ranch FL 135 27 124 26:52.0 30:58.7 8:40/M
7 Michaela Kennedy Tampa FL 1167 25 137 27:06.8 28:36.1 8:45/M
8 Kristie Lankowicz Tampa FL 1132 26 138 27:07.1 28:36.1 8:45/M
9 Monica Hermann Tampa FL 1172 28 151 27:30.9 28:32.4 8:52/M
10 Traus Deisering Tampa FL 1296 26 186 28:23.4 30:23.7 9:09/M
11 Jessica Hay Tampa FL 1280 28 197 28:35.1 28:44.0 9:13/M
12 Stephanie Sisson Tampa FL 874 25 206 28:46.5 30:32.5 9:17/M
13 Lauren Schomers Tampa FL 571 26 207 28:47.8 31:25.0 9:17/M
14 Ashley Horowitz Tampa FL 81 28 229 29:08.2 31:24.1 9:24/M
15 Elizabeth Patrias Lakeland FL 279 25 235 29:15.5 30:21.2 9:26/M
16 Jacqueline Harvey Clearwater FL 368 29 249 29:34.8 33:28.0 9:32/M
17 Kara Cain Lakeland FL 499 26 260 29:40.6 30:28.0 9:34/M
18 Erica Winchell Riverview FL 288 27 262 29:42.7 32:19.4 9:35/M
19 Rachel Guida Clearwater FL 749 25 263 29:44.7 32:36.4 9:35/M
20 Jacquie Menten Riverview FL 370 28 270 29:50.9 32:32.4 9:37/M
21 Sarah Myers Tampa FL 1217 27 273 29:53.8 33:07.2 9:38/M
22 Lacy Stafford Plant City FL 560 27 278 29:58.2 33:41.5 9:40/M
23 Stephani Giparaj Tampa FL 1329 28 288 30:11.0 33:03.9 9:44/M
24 Rachel Kelly Clearwater FL 751 29 290 30:11.6 32:55.5 9:44/M
25 Megan Spellman Brandon FL 657 29 302 30:34.2 33:10.2 9:52/M
26 Lauren Wilcox Tampa FL 568 27 339 31:23.7 31:54.7 10:07/M
27 Heather Patrias Lakeland FL 343 27 347 31:30.0 32:33.8 10:10/M
28 Clair Taylor Tampa FL 1043 27 367 31:53.6 33:33.9 10:17/M
29 Ashley Ewing Tampa FL 79 29 368 31:57.4 35:19.8 10:18/M
30 Sarah Loranger Tampa FL 828 29 373 31:58.6 35:20.1 10:19/M
31 Corri Smeak Tampa FL 209 29 388 32:13.8 32:52.3 10:24/M
32 Rachel Hoffman Largo FL 752 27 391 32:15.4 35:26.1 10:24/M
33 Alexa Schroepfer Temple Terrace FL 21 26 397 32:22.5 35:13.9 10:26/M
34 Lauren Zais Tampa FL 570 26 405 32:29.6 32:35.3 10:29/M
35 Breann Hettmann Zephyrhills FL 112 27 407 32:31.1 33:36.4 10:29/M
36 Samantha Nemeroff Tampa FL 810 29 434 32:58.4 34:42.5 10:38/M
37 Erin Wilson Tampa FL 293 26 436 32:59.2 34:42.3 10:38/M
38 Amy Stein Tampa FL 49 28 451 33:11.5 34:46.2 10:42/M
39 Brandy Clough Tampa FL 1027 26 453 33:14.1 35:08.0 10:43/M
40 Sarah Skonicki Tampa FL 829 28 461 33:24.9 33:56.8 10:46/M
41 Brittany Cox Tampa FL 129 29 466 33:33.3 36:06.2 10:49/M
42 Geena Festa Orlando FL 313 25 468 33:36.3 36:43.7 10:50/M
43 Heather Peterika Tampa FL 342 29 498 34:13.6 36:35.9 11:02/M
44 Heidi Brown Port Richey FL 348 28 505 34:20.7 35:42.3 11:05/M
45 Katherine Garcia Wesley Chaple FL 510 27 506 34:23.0 35:52.2 11:05/M
46 Kathleen Rodriguez Tampa FL 512 26 510 34:28.5 34:43.8 11:07/M
47 Katelyn Crist St. Petersburg FL 1120 25 524 34:45.7 35:50.7 11:13/M
48 Danielle Durham Lakeland FL 227 26 543 35:09.5 35:29.3 11:20/M
49 Cherie Bills 1294 28 544 35:09.9 35:29.7 11:20/M
50 Mayrely Liriano Valrico FL 981 26 563 35:39.3 36:36.8 11:30/M
51 Kaliegh Hincman Brandon FL 497 29 578 36:03.1 36:57.9 11:38/M
52 Hannah Vartanian Odessa FL 333 25 581 36:08.4 38:45.3 11:39/M
53 Christine Chandler Lakeland FL 179 28 602 36:29.8 36:57.4 11:46/M
54 Whitney Maynard Palmetto FL 953 29 609 36:33.7 40:02.2 11:47/M
55 Ine Digernes Orlando FL 357 28 618 36:42.9 36:58.8 11:50/M
56 Kelsey Manning Davenport FL 527 29 623 36:47.4 38:31.2 11:52/M
57 Sarah Germain St.pete FL 827 25 634 37:14.4 38:01.2 12:01/M
58 Nichole Trinh Orlando FL 726 26 656 38:00.2 39:52.9 12:15/M
59 Jessica Testani Riverview FL 432 29 661 38:06.2 39:48.6 12:17/M
60 Allessia Calandra St Petersburg FL 1282 26 667 38:10.7 40:20.0 12:19/M
61 Sammantha Butler 1256 25 669 38:15.0 41:23.1 12:20/M
62 Jessica Stevens Tampa FL 1095 29 670 38:15.0 39:32.4 12:20/M
63 Taryn Manning Sanibel FL 905 25 677 38:24.3 40:07.3 12:23/M
64 Melanie Crawford Riverview FL 659 28 686 38:33.3 39:44.9 12:26/M
65 Morgan Peterman Brandon FL 708 27 687 38:35.8 40:11.7 12:27/M
66 Adara Gonzalez-Anleo Oldsmar FL 8 29 692 38:40.7 41:53.2 12:28/M
67 Elizabeth Hill Palmetto FL 278 29 704 38:59.3 42:22.7 12:35/M
68 Morgan Horn Palm Harbor FL 709 26 707 39:05.3 40:57.5 12:36/M
69 Selma Maran New Port Richey FL 847 29 715 39:10.4 40:52.5 12:38/M
70 Hannah Johnson Tampa FL 1069 25 717 39:12.8 41:00.1 12:39/M
71 Amanda Feenaughty Tampa FL 44 27 719 39:15.7 42:07.2 12:40/M
72 Masha Honore Tampa FL 1156 29 733 39:27.0 40:11.8 12:44/M
73 Stefanie Jansson Cape Canaveral FL 866 28 748 40:03.0 42:01.4 12:55/M
74 Alison Newingham Fort Myers FL 982 27 754 40:06.2 42:35.0 12:56/M
75 Julie Flores Wesley Chapel FL 1322 28 773 40:49.4 41:59.2 13:10/M
76 Alyssa Neblett Tampa FL 38 29 775 40:50.6 44:12.2 13:10/M
77 Adriana Bland Tampa FL 11 26 783 40:58.8 44:22.8 13:13/M
78 Meyry Liriano Valrico FL 674 27 787 41:11.8 42:10.0 13:17/M
79 Elise Jones Davenport FL 272 27 789 41:13.2 42:04.2 13:18/M
80 Ashley Horton Tampa IA 80 29 810 41:51.8 44:39.8 13:30/M
81 Sarah Davis Tampa FL 826 27 812 41:53.4 42:59.3 13:31/M
82 Stefanie Menoff Altamonte Springs FL 867 29 817 42:01.1 42:34.1 13:33/M
83 Tracey Clenott Lutz FL 1241 28 832 42:33.4 46:00.3 13:44/M
84 Ashley Westfall Tampa FL 1016 28 836 42:40.3 45:53.0 13:46/M
85 Amanda Copeland Tampa FL 1007 25 864 43:31.8 43:31.8 14:02/M
86 Lanie Funaro Spring Hill FL 558 27 903 44:32.4 45:32.2 14:22/M
87 Alexandra Morelli Tampa FL 23 27 906 44:45.2 46:45.1 14:26/M
88 Austin Ruedrich Clearwater FL 85 28 910 44:59.2 47:28.7 14:31/M
89 Kadira Carey Tampa FL 1971 26 916 45:06.3 45:10.5 14:33/M
90 Sarah Kiernan Tampa FL 1216 29 918 45:10.8 47:11.9 14:34/M
91 Carrie Howard Melbourne FL 150 29 922 45:19.0 45:42.5 14:37/M
92 Lacey Carpenter Riverview FL 559 29 925 45:19.5 47:10.7 14:37/M
93 Cecilia Rodriguez Winter Haven FL 155 25 942 46:10.6 48:42.3 14:54/M
94 Kelly Stafford Tampa, FL 1926 26 963 47:24.5 51:05.4 15:17/M
95 Jen Flynn Tampa FL 1088 28 966 47:25.5 51:06.3 15:18/M
96 Jessica Liles Tampa FL 434 25 970 47:28.7 50:30.4 15:19/M
97 Cigi Byars Tampa FL 1572 27 972 47:40.6 48:18.6 15:23/M
98 Samantha Wilkinson Osprey FL 1214 25 986 48:08.4 50:55.9 15:32/M
99 Hollie Maxwell Seminole FL 352 27 998 48:33.3 51:06.9 15:40/M
100 Melissa Bennett St Petersburg FL 1162 25 1008 49:00.8 52:53.7 15:48/M
101 Melissa Gilbert Tampa FL 667 29 1019 50:01.0 51:24.6 16:08/M
102 Jessica Carroll Tampa FL 433 28 1025 50:42.9 54:05.9 16:21/M
103 Sara Regal Tampa FL 823 27 1038 51:14.2 53:28.0 16:32/M
104 Gina Deya Tampa FL 1066 27 1047 51:53.8 55:46.8 16:44/M
105 Lauren Hargrove Lakeland FL 567 29 1048 52:10.0 54:22.8 16:50/M
106 Rachel Wingate Lakeland FL 753 26 1049 52:10.1 54:22.9 16:50/M
107 Courtney Theriot Holiday FL 213 25 1057 53:07.4 56:22.9 17:08/M
108 Danielle Jones Pinellas Park FL 226 29 1074 54:11.5 55:33.8 17:29/M
109 Jessica Nagy Boca Raton FL 1097 29 1076 54:19.2 56:34.2 17:31/M
110 Arlene Suarez Tampa FL 76 27 1085 54:53.9 59:23.4 17:42/M
111 Kathryn Melendi Tampa FL 513 27 1089 55:09.9 57:21.0 17:47/M
112 Carri Kinsman Zephyrhills FL 148 25 1095 55:20.3 56:10.8 17:51/M
113 Keally Cristiano Tampa FL 1123 25 1102 55:46.7 57:52.4 17:59/M
114 Allison Wise Tampa FL 33 29 1116 56:41.1 59:01.5 18:17/M
115 Stephanie Hodges Lutz FL 871 28 1125 57:43.3 59:15.6 18:37/M
116 Tiffany Holub Kissimmee FL 917 27 1127 57:44.4 1:00:12.2 18:37/M
117 Margaret Richardson Orlando FL 616 27 1128 57:44.6 1:00:12.8 18:37/M
118 Meagan Jerome Orlando FL 652 28 1129 57:45.5 1:00:12.2 18:38/M
119 Leah Woerner Tampa FL 1136 25 1141 59:34.2 1:03:35.8 19:13/M
120 Samantha Dello Buono Lutz FL 811 25 1143 59:41.4 1:02:47.4 19:15/M
121 Michelle McAlister Tampa FL 1168 27 1145 59:41.9 1:02:46.5 19:15/M
122 Bobbi Ogden Temple Terrace FL 1025 27 1152 1:00:31.6 1:03:51.4 19:31/M
123 Carolina Noia Largo FL 1034 25 1155 1:01:07.3 1:05:04.8 19:43/M
124 Jessica Vanguilder Land O Lakes FL 1096 26 1160 1:02:27.6 1:05:34.4 20:09/M
125 Chelsea Hatcher Hudson FL 1037 25 1161 1:02:28.7 1:05:35.6 20:09/M
126 Haylie Glass St. Petersburg FL 337 28 1167 1:05:21.2 1:05:33.3 21:05/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Paul Lefebvre Wesley Chapel FL 741 34 4 18:56.1 18:57.1 6:06/M
2 Darryl Parulan Odessa FL 1048 33 10 19:58.8 20:09.3 6:26/M
3 Adrian Martinez St. Petersburg FL 10 32 11 20:04.6 20:08.6 6:28/M
4 Derek Brunette Tampa FL 251 32 14 20:39.9 21:08.8 6:40/M
5 Ryan Luecke Winter Haven FL 799 30 16 21:03.9 21:04.9 6:47/M
6 David Webster Tampa FL 241 30 33 22:55.9 23:02.0 7:24/M
7 Steve Smith Tampa FL 1228 30 35 23:05.5 24:57.0 7:27/M
8 Ryan McGovern Riverview FL 798 32 49 24:07.0 24:35.2 7:47/M
9 Derrick Legoas Oldsmar FL 252 30 50 24:08.2 24:12.1 7:47/M
10 Mathew Slater Tampa FL 644 30 56 24:36.5 25:05.8 7:56/M
11 Johnny Taylor Tampa FL 466 30 59 24:42.0 27:34.1 7:58/M
12 Mark Mellon Wesley Chapel FL 632 33 67 25:04.0 29:02.7 8:05/M
13 Robbie Crowley Lakeland FL 1202 31 69 25:17.6 25:46.6 8:09/M
14 Johnathan Fuentes Tampa FL 1106 33 71 25:24.3 27:42.8 8:12/M
15 Scott Peterson Tampa FL 1260 31 91 25:55.0 26:22.6 8:22/M
16 Brandon Fowler Tampa FL 111 31 102 26:15.6 26:23.2 8:28/M
17 Ryan Flynn Lakeland FL 797 34 116 26:42.7 29:54.5 8:37/M
18 Brandon Davis Tampa FL 108 33 121 26:51.1 29:48.0 8:40/M
19 Justin Allphin Lakewood Ranch FL 491 30 122 26:51.6 30:58.8 8:40/M
20 Christopher Richard Homosassa FL 186 30 144 27:16.2 27:21.7 8:48/M
21 Christopher Mitchell Tampa FL 185 31 161 27:49.6 28:57.3 8:58/M
22 Gabriel Acosta Tampa FL 306 33 171 28:03.1 28:52.7 9:03/M
23 Joseph Trimboli Tampa FL 1110 30 174 28:04.8 30:14.8 9:03/M
24 Mike O'Donnell Wesley Chapel FL 1781 32 175 28:06.5 28:32.0 9:04/M
25 Daniel Thorpe Valrico FL 223 32 177 28:07.9 28:48.5 9:04/M
26 Shaun Mellnick Tampa FL 852 30 194 28:32.7 28:44.9 9:12/M
27 Joshua Harner Riverview FL 1316 34 205 28:42.9 30:20.5 9:15/M
28 Mike Kimmel Ruskin FL 700 33 211 28:52.1 29:03.0 9:19/M
29 Tim Sundeck Tampa FL 921 30 218 28:57.2 30:30.0 9:20/M
30 Steven Hoffstetter Tampa FL 884 30 231 29:09.4 29:47.9 9:24/M
31 Sean Daniel Riverview FL 841 30 258 29:39.3 30:14.5 9:34/M
32 Mike Pavlich Tampa FL 699 34 269 29:50.8 30:16.3 9:37/M
33 Michael Harley Tampa FL 685 31 294 30:18.7 32:26.0 9:46/M
34 Shaun Spellman Brandon FL 851 32 301 30:34.1 33:10.2 9:52/M
35 Richard Etshman Wesley Chapel FL 772 30 342 31:25.5 33:45.9 10:08/M
36 Christopher Johnson Tampa FL 184 33 345 31:29.1 34:07.6 10:09/M
37 Donald Rossiter Oldsmar FL 1054 34 354 31:40.0 35:09.6 10:13/M
38 Ryan Sturm Tampa FL 796 34 356 31:41.6 32:39.2 10:13/M
39 Steven Slater St. Petersburg FL 883 32 385 32:08.4 32:38.5 10:22/M
40 Jason Abbey Clearwater FL 391 34 392 32:16.8 32:21.1 10:25/M
41 Richard Peterika Tampa FL 771 34 408 32:32.1 34:53.8 10:30/M
42 Zong Chen Oldsmar FL 1254 32 430 32:56.0 35:49.8 10:37/M
43 Andrew Volk St. Petersburg FL 55 30 452 33:13.4 36:16.5 10:43/M
44 Trikun Pongpitakyothin Tampa FL 938 31 463 33:31.0 34:11.8 10:49/M
45 Ashish Kumar Tampa FL 1015 33 475 33:42.6 35:44.5 10:52/M
46 Mark Johnson Tampa FL 631 34 483 33:53.3 35:18.2 10:56/M
47 Charles Hamilton Floral City FL 158 30 487 34:00.0 35:20.8 10:58/M
48 Timothy Carter Clearwater FL 923 33 517 34:38.9 35:46.7 11:10/M
49 Brian Naczi Spring Hill FL 125 32 537 35:05.0 37:48.2 11:19/M
50 Rafael Perez Tampa FL 755 31 549 35:18.4 35:23.5 11:23/M
51 Robert Pekar Valrico FL 786 31 577 36:02.7 37:51.5 11:37/M
52 Brandon Studebaker Riverview FL 110 31 597 36:22.1 36:33.4 11:44/M
53 Charlie Swanson Tampa FL 160 31 601 36:28.4 38:36.1 11:46/M
54 Kurt Maynard Palmetto FL 556 33 606 36:32.9 40:01.5 11:47/M
55 John Mercer Orlando FL 463 33 626 36:52.6 37:22.8 11:54/M
56 Jordan Hartmeyer Palmetto FL 473 32 639 37:30.1 38:58.3 12:06/M
57 Charlie Brown Weeki Wachee FL 971 31 646 37:43.5 38:27.1 12:10/M
58 Christopher Kent Riverview FL 1284 33 663 38:06.7 38:08.3 12:17/M
59 Paul Funaro Saint Petersburg FL 742 30 720 39:15.7 40:16.9 12:40/M
60 Michael Irigoyen Riverview FL 686 30 744 39:52.8 42:33.3 12:52/M
61 Chris Gill Port Richey FL 169 34 776 40:52.7 40:52.7 13:11/M
62 Shane Andrews Tampa FL 1220 30 777 40:53.7 44:22.2 13:11/M
63 Toufue Vue Plant City FL 934 33 784 41:04.8 43:50.7 13:15/M
64 Jimmy Suarez Tampa FL 444 30 800 41:35.9 41:35.9 13:25/M
65 Ryan Blevins Citrus Springs FL 802 30 823 42:17.3 44:12.4 13:38/M
66 Jeffrey Rogers Valrico FL 400 33 829 42:27.3 44:28.5 13:42/M
67 James Rytlewski Lutz FL 1084 31 833 42:34.0 46:00.3 13:44/M
68 William Sheppard Riverview FL 955 32 842 42:47.2 44:54.0 13:48/M
69 Jeffrey Speer Plant City FL 401 32 845 42:56.3 45:35.8 13:51/M
70 Brandon Holthaus Tampa FL 1026 32 880 44:04.9 45:04.8 14:13/M
71 Casey Carpenter 1337 31 924 45:19.4 47:10.2 14:37/M
72 Somsack Phommasing St. Petersburg FL 861 34 935 45:50.6 48:55.3 14:47/M
73 Perry Bunch Jr. Palmetto FL 1186 30 954 46:33.3 49:12.1 15:01/M
74 Michael Patty Lutz FL 683 34 961 47:23.6 49:00.6 15:17/M
75 Brian Mahon Kissimmee FL 123 33 1005 48:50.3 49:27.3 15:45/M
76 Lee-Elias Athanaseles New Port Richey FL 1264 32 1020 50:07.6 53:22.9 16:10/M
77 Daniel Pena Riverview FL 222 33 1053 52:48.2 56:23.2 17:02/M
78 Corey Anderson Spring Hill FL 1045 32 1097 55:24.6 57:11.7 17:52/M
79 Joel Klauka Tampa FL 454 32 1105 55:56.4 59:06.3 18:03/M
80 Brandon West Tampa FL 109 32 1112 56:22.4 59:30.7 18:11/M
81 Jaclyn Klauka Tampa FL 365 32 1115 56:25.2 59:35.3 18:12/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Amanda Kinderman Plant City FL 43 32 79 25:39.1 25:43.7 8:16/M
2 Kristi McCormick Tampa FL 548 34 92 25:55.4 26:53.9 8:22/M
3 Nicole Davis Tampa FL 729 34 104 26:19.8 29:16.8 8:29/M
4 Maggie Ramey Plant City FL 611 30 133 27:02.0 27:05.6 8:43/M
5 Andrea Shefferly Caledonia MI 1010 30 134 27:04.6 27:48.3 8:44/M
6 Christin Pylant Tampa FL 1274 30 154 27:40.1 30:24.0 8:55/M
7 Christine Mellon Wesley Chapel FL 178 31 156 27:45.5 31:55.4 8:57/M
8 Samantha Bessett South Pasadena FL 1212 32 166 27:53.2 31:33.6 9:00/M
9 Monica Sanchez Tampa FL 1171 32 172 28:03.5 30:56.8 9:03/M
10 Dinara Voronovsky Wesley Chapel FL 257 32 176 28:06.9 30:27.4 9:04/M
11 Heather Shortt New Port Richey FL 975 34 178 28:07.9 28:22.2 9:04/M
12 Kathleen Escobio Tampa FL 511 32 195 28:32.8 28:44.9 9:12/M
13 Helen Ngo Tampa FL 1299 34 222 29:02.7 29:20.1 9:22/M
14 Hanh Pham Tampa FL 1298 34 224 29:03.5 29:20.6 9:22/M
15 Jessica Erwin Sanford FL 429 33 228 29:08.0 29:30.5 9:24/M
16 Haley Willard Brandon FL 331 34 238 29:18.0 30:26.1 9:27/M
17 Christy Candreva Hernando Beach FL 189 31 274 29:54.0 32:37.2 9:39/M
18 Joanna Jones Lutz FL 446 30 307 30:38.0 30:58.3 9:53/M
19 Shannon Burrows Riverview FL 849 31 308 30:38.6 32:21.9 9:53/M
20 Julie Tierson Tampa FL 488 31 314 30:47.1 31:18.2 9:56/M
21 Jessica Carter Clearwater FL 431 30 329 31:07.4 32:14.7 10:02/M
22 Marta Uri-Kovacs Tampa FL 637 32 346 31:29.5 31:34.3 10:09/M
23 Lindsay Cropper Tampa FL 588 30 371 31:58.1 35:20.1 10:19/M
24 Kaylene Hasto Pinellas Park FL 522 31 396 32:22.0 33:17.0 10:26/M
25 Carlee Miller St. Petersburg FL 141 31 422 32:49.9 34:24.3 10:35/M
26 Leira Fuentes Zephyrhills FL 581 30 427 32:55.0 33:31.1 10:37/M
27 Yvonne Hasson Tampa FL 1303 31 432 32:57.6 35:42.2 10:38/M
28 Nicci Tomlin-Baker Wesley Chapel FL 1176 34 437 33:00.4 35:28.0 10:39/M
29 Jennifer Woods Bradenton FL 414 34 442 33:01.7 35:05.5 10:39/M
30 Christy Johnson Tampa FL 190 30 448 33:10.0 34:34.6 10:42/M
31 Cody Bauer Tampa FL 199 30 456 33:18.9 33:52.5 10:45/M
32 Holly McCall Tampa FL 353 31 504 34:20.5 35:58.2 11:05/M
33 Alyssa Harley Tampa FL 37 30 535 35:03.4 37:03.8 11:18/M
34 Ashley Davis Tampa FL 78 32 548 35:18.3 38:38.6 11:23/M
35 Mary Mulkey Tampa FL 1153 34 569 35:46.8 41:01.0 11:32/M
36 Tiffany Perez New Port Richey FL 916 32 575 35:56.2 36:48.4 11:35/M
37 Venkata Sravant Kanchu Tampa FL 1247 33 585 36:11.4 36:28.7 11:40/M
38 Jillian Williams Holiday FL 440 33 589 36:15.4 37:54.6 11:42/M
39 Raechel Sundeck Tampa FL 754 30 592 36:20.4 37:52.8 11:43/M
40 Aniko Romhalmi Tampa FL 63 30 596 36:21.9 36:26.6 11:44/M
41 Nicole Peterika Tampa FL 730 34 617 36:42.5 39:01.1 11:50/M
42 Erika Daniel Riverview FL 291 32 619 36:44.8 37:19.3 11:51/M
43 Kanesha Price Tampa FL 498 30 625 36:52.3 38:22.5 11:54/M
44 Lindsey Nelson Orlando FL 591 32 628 36:54.1 37:23.8 11:54/M
45 Amanda Wagner Tampa FL 42 33 629 36:57.2 37:21.8 11:55/M
46 Regina Saint Jour Valrico FL 1200 31 648 37:46.3 38:31.4 12:11/M
47 Megan Minchin Andreas PA 656 33 664 38:06.8 39:47.9 12:17/M
48 Jesseca Zajac- Notbohm Brandon FL 425 34 665 38:07.0 38:21.3 12:18/M
49 Danielle Marazzito Tampa FL 225 30 678 38:24.5 38:51.6 12:23/M
50 Jane Bianchi Tampa FL 379 34 679 38:26.8 41:46.4 12:24/M
51 April Bombka Tampa FL 72 32 691 38:39.4 41:34.5 12:28/M
52 Magean Rogers Valrico FL 610 31 695 38:44.3 40:46.7 12:30/M
53 Justine Greenlee Lakeland FL 1115 32 705 39:00.7 41:13.8 12:35/M
54 Leigh Pauley Tampa FL 580 30 734 39:27.2 39:59.3 12:44/M
55 Lauren Cahill Riverview FL 536 32 745 39:53.0 42:32.8 12:52/M
56 Kristin Edwardson Tampa FL 550 30 753 40:05.9 42:57.0 12:56/M
57 Heather Arnold Lakeland FL 341 31 795 41:26.2 41:53.9 13:22/M
58 Natalie Turner Tampa FL 718 33 796 41:30.0 45:19.0 13:23/M
59 Alecia Gerdine Tampa FL 19 32 797 41:31.2 45:20.1 13:24/M
60 Cortney Strunk Plant City FL 210 31 807 41:48.1 44:21.1 13:29/M
61 Melissa Douglas Tampa FL 668 33 821 42:10.9 45:36.3 13:36/M
62 Tiffany Blessing Saint Petersburg FL 1234 33 826 42:22.1 42:28.7 13:40/M
63 Shannon Clute St. Petersburg FL 850 30 859 43:26.0 46:29.9 14:01/M
64 Kimberly Williams Wesley Chapel FL 545 34 877 43:57.9 44:27.3 14:11/M
65 Cindy Davis Brandon FL 197 33 897 44:24.1 47:29.6 14:19/M
66 Kari Klein Sarasota FL 505 32 902 44:29.4 46:44.0 14:21/M
67 Erin Jahnke Gibsonton FL 295 32 908 44:49.7 46:13.3 14:27/M
68 Briana Andersen Tampa FL 126 33 933 45:49.0 47:54.5 14:47/M
69 Jaclyn Clarida Dunedin FL 1078 30 943 46:10.7 46:10.7 14:54/M
70 Jennifer Dutkowsky Tampa FL 413 34 952 46:27.8 47:46.4 14:59/M
71 Tracy Rishell Tampa FL 935 34 971 47:36.5 50:21.7 15:21/M
72 Kristina Krizmanic West Palm Beach FL 552 31 995 48:21.5 50:16.2 15:36/M
73 Whitney Holthaus Tampa FL 1248 30 1040 51:18.6 53:07.7 16:33/M
74 Nicole Valentine Port Charlotte FL 728 34 1046 51:52.0 55:04.4 16:44/M
75 Laura Hencoski Tampa FL 561 32 1065 53:17.3 56:10.4 17:11/M
76 Mellisa Zandy Zephyrhills FL 669 31 1078 54:28.8 55:35.1 17:34/M
77 Tiffany Bragg Apollo Beach FL 915 34 1084 54:53.8 56:10.0 17:42/M
78 Alicia Melendi Tampa FL 29 30 1093 55:14.3 57:25.0 17:49/M
79 Lisa Pampinella Spring Hill FL 1327 34 1096 55:20.6 56:11.0 17:51/M
80 Skyler Anderson Spring Hill FL 1223 32 1099 55:26.8 57:13.6 17:53/M
81 Rachel Smith Tampa FL 750 30 1117 56:42.1 59:02.1 18:17/M
82 Danielle Ferreira Clearwater FL 1047 34 1118 56:50.3 1:00:47.9 18:20/M
83 Manuella MacHado Clearwater FL 1936 30 1119 56:51.4 1:00:47.9 18:20/M
84 Toni Pastore Spring Hill FL 932 32 1121 57:06.5 57:48.4 18:25/M
85 Rebekah Johnson Land O Lakes FL 1197 32 1148 59:59.3 59:59.3 19:21/M
86 Laurie Gandre Clearwater FL 573 33 1168 1:06:00.4 1:08:19.2 21:17/M
87 Jessica Robinson New Port Richey FL 430 32 1169 1:06:05.4 1:08:22.9 21:19/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Elion Bulku Largo FL 271 37 8 19:46.1 19:59.0 6:23/M
2 Stephen Patrick Valrico FL 876 35 21 22:01.4 22:17.7 7:06/M
3 Charlie Bergh St Petersburg FL 159 37 25 22:30.9 26:09.7 7:15/M
4 John Gumula Tampa FL 462 37 32 22:55.8 23:09.5 7:24/M
5 Gregory Palmer Jr Tampa FL 327 39 46 23:52.3 24:01.1 7:42/M
6 Juan Silvestro Tampa FL 1112 35 72 25:25.9 25:36.7 8:12/M
7 Cameron Southworth Ellenton FL 138 36 82 25:46.2 28:31.4 8:19/M
8 Matias Keranen Safety Harbor FL 1158 37 98 26:07.4 26:56.0 8:25/M
9 Daniel Kolodny Cape Canaveral FL 220 37 126 26:54.0 28:52.9 8:41/M
10 Ajay Kumar Wesley Chapel FL 1000 39 140 27:13.3 29:14.6 8:47/M
11 Mark Pelsh Pinellas Park FL 634 37 169 27:54.9 29:51.0 9:00/M
12 Andreas Jansson Safety Harbor FL 1011 36 188 28:24.3 29:12.5 9:10/M
13 Daniel Carvin Pinellas Park FL 221 36 200 28:38.6 30:26.3 9:14/M
14 Trevor Schuler Tampa FL 936 35 212 28:52.1 29:19.4 9:19/M
15 Jason Nosal St. Petersburg FL 389 39 221 29:00.6 30:31.5 9:21/M
16 Todd Bender Tampa FL 929 38 246 29:31.7 31:22.7 9:31/M
17 David Santos Lithia FL 238 39 251 29:35.0 30:49.1 9:33/M
18 Justin Long Tampa FL 1285 38 279 30:00.7 31:46.5 9:41/M
19 Carlos Ayala St Pete FL 1291 39 297 30:26.2 31:23.0 9:49/M
20 Nathaniel Hagerman Tampa FL 722 35 299 30:29.0 30:53.0 9:50/M
21 Eric Ritter St. Petersburg FL 285 37 321 30:56.9 32:59.5 9:59/M
22 Samuel Davila Tampa FL 814 39 334 31:11.7 32:10.4 10:04/M
23 Julio C. Hernandez Riverview FL 489 37 350 31:32.8 33:23.2 10:10/M
24 Joe Menendez Tampa FL 1103 39 353 31:38.7 35:08.3 10:12/M
25 Eric Reinartsen Brandon FL 286 35 359 31:46.0 31:59.0 10:15/M
26 David Marlowe Tampa FL 240 36 364 31:48.6 32:36.4 10:15/M
27 Mike Brady Lakeland FL 1170 35 411 32:34.1 35:06.2 10:30/M
28 Jason Sykes Zephyrhills FL 390 37 455 33:18.1 36:21.8 10:45/M
29 Steven Janssen Tampa FL 882 37 481 33:50.9 35:02.6 10:55/M
30 Matt McMonigle Clearwater FL 645 39 518 34:39.4 35:46.4 11:11/M
31 Jamal Mulkey Tampa FL 1082 35 556 35:32.7 35:32.7 11:28/M
32 Mike Sabino Land O' Lakes FL 698 39 599 36:23.9 37:03.4 11:44/M
33 Cory Kemble Bradenton FL 211 35 604 36:32.4 40:00.0 11:47/M
34 David Harrs Tampa FL 239 39 672 38:16.0 40:39.5 12:21/M
35 Scott Bidgood Land O Lakes FL 836 37 676 38:22.6 39:54.3 12:23/M
36 Jeremy Douglas Tampa FL 418 35 696 38:46.9 42:12.4 12:30/M
37 Cody Tate Seffner FL 198 37 701 38:56.7 42:42.9 12:34/M
38 Gilbert Nieves Clearweater FL 319 39 718 39:14.9 40:45.4 12:39/M
39 Joe Carrillo Largo FL 452 38 743 39:52.6 40:23.8 12:52/M
40 Adam Vosding Tampa FL 1268 38 749 40:04.2 43:49.3 12:55/M
41 Allen Kehoe Tampa FL 32 39 750 40:04.9 42:07.9 12:55/M
42 Michael McAdams Riverview FL 692 39 758 40:16.3 42:48.1 12:59/M
43 Todd Ellingwood Riverview FL 930 36 763 40:26.5 40:56.3 13:03/M
44 Danny Wentworth Port Orange FL 228 36 764 40:27.2 42:44.8 13:03/M
45 Daniel Preston St Petersburg FL 219 39 772 40:36.5 43:13.3 13:06/M
46 Mark Holbert Tampa FL 630 39 802 41:37.0 44:32.1 13:25/M
47 Jeff Losinski Lutz FL 398 39 841 42:45.9 44:12.1 13:47/M
48 Chris Kelso Saint Petersburg FL 167 37 852 43:12.8 44:44.4 13:56/M
49 Roland Yates Sarasota FL 790 37 886 44:09.2 44:39.5 14:15/M
50 Christopher Predieri Clearwater FL 183 39 911 45:00.6 47:27.6 14:31/M
51 Jeremy Clarida Dunedin FL 1092 35 944 46:10.8 46:10.8 14:54/M
52 Michael Ridgeway St. Petersburg FL 682 35 1018 50:00.2 51:22.8 16:08/M
53 Justin Rishell Tampa FL 494 35 1077 54:20.2 57:05.4 17:32/M
54 Chris Iaquinto Palm Harbor FL 168 37 1092 55:10.2 58:57.5 17:48/M
55 Scott Black Plant City FL 837 36 1138 59:26.5 1:02:55.7 19:10/M
56 Dione Lane Tampa FL 1053 39 1150 1:00:28.3 1:02:09.2 19:30/M
57 Jonathan Erwin Sanford FL 471 36 1180 1:25:42.8 1:25:42.8 27:39/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Madhavi Othuluru Tampa FL 1145 35 66 24:59.6 25:18.7 8:04/M
2 Heather Hornstein St Petersburg FL 345 36 99 26:07.6 26:58.1 8:25/M
3 Laura Stone Tampa FL 987 35 107 26:26.3 27:12.5 8:32/M
4 Corinne Herlihy Tampa FL 1272 35 117 26:44.0 28:24.0 8:37/M
5 Emily Lindley Tampa FL 1060 37 135 27:04.9 27:48.7 8:44/M
6 Hannah Wallace Sarasota FL 332 37 158 27:48.1 28:39.1 8:58/M
7 Julia Finnigan Kissimmee FL 1687 39 184 28:22.7 29:12.9 9:09/M
8 Melissa Stewart Venice FL 666 37 201 28:40.5 29:18.4 9:15/M
9 Nikki Kimmel Ruskin FL 731 35 209 28:49.4 28:59.5 9:18/M
10 Tiffiany Lassin Tampa FL 920 36 230 29:08.4 31:24.4 9:24/M
11 Elizabeth Harris Tampa FL 274 38 283 30:02.9 32:25.8 9:41/M
12 Meta Iverson Treasure Island FL 673 38 369 31:57.7 32:42.9 10:18/M
13 Jessica Lugo Tampa FL 428 35 374 31:59.0 35:17.0 10:19/M
14 Karen Russell Tampa FL 503 37 381 32:04.4 34:36.7 10:21/M
15 Suela Bulku Largo FL 887 37 394 32:19.0 34:07.0 10:25/M
16 Christy Rucker Palm Harbor FL 188 39 395 32:19.7 33:15.6 10:25/M
17 Lisa Stalbaum Riverview FL 594 37 402 32:25.9 33:51.0 10:27/M
18 Helen Eriksson Safety Harbor FL 1073 36 416 32:42.6 33:31.3 10:33/M
19 Jennifer Sobieski Tampa FL 412 35 469 33:37.9 35:24.0 10:51/M
20 Celeste Perrino Tampa FL 156 36 476 33:43.1 35:15.0 10:53/M
21 Fayola Goldstone Palm Harbor FL 300 38 516 34:35.8 35:43.5 11:09/M
22 Christie Kehoe Tampa FL 172 38 534 35:01.2 37:04.7 11:18/M
23 Sabrina Odria Tampa FL 1287 39 558 35:33.0 37:28.0 11:28/M
24 Carrie Odell Tampa FL 149 39 621 36:47.0 37:21.3 11:52/M
25 Zuleika Hernandez Lithia FL 1273 38 630 37:00.2 38:39.0 11:56/M
26 Heidi Hawes Tampa FL 347 36 635 37:17.0 37:17.0 12:02/M
27 Loren Donnell Tampa FL 601 38 636 37:17.1 39:36.3 12:02/M
28 Jenine Baran Tampa FL 404 36 643 37:41.1 39:27.1 12:09/M
29 Amy Marchman Apollo Beach FL 47 36 653 37:59.0 39:22.1 12:15/M
30 Katrina Toth Tampa FL 517 37 658 38:04.5 39:00.3 12:17/M
31 Heather Cawley Tampa FL 340 37 684 38:32.5 39:45.3 12:26/M
32 Melody Harris Riverview FL 670 38 702 38:57.8 39:15.5 12:34/M
33 Jeannie Carpenter Lithia FL 1087 37 714 39:10.3 39:43.6 12:38/M
34 Erin Rotavera Wimauma FL 292 36 725 39:20.4 42:07.3 12:41/M
35 Beverly Jucknath Tampa FL 96 39 729 39:23.9 39:59.4 12:42/M
36 Meghan Lane Tampa FL 658 39 735 39:27.6 42:22.5 12:44/M
37 Corinne Deckard Palmetto FL 208 38 737 39:28.9 40:20.4 12:44/M
38 Tamara Golownia Lutz FL 898 37 755 40:07.9 41:47.6 12:56/M
39 Sharon Hernandez Tampa FL 1221 37 760 40:21.1 43:14.8 13:01/M
40 Stephanie Bowen Tampa FL 870 39 761 40:21.5 42:47.3 13:01/M
41 Amanda McNichol Wesley Chapel FL 41 37 769 40:31.8 40:37.8 13:04/M
42 Aimee Tate Seffner FL 13 35 778 40:57.1 44:44.8 13:13/M
43 Andrea Hill Thonotosassa FL 51 37 791 41:18.6 42:52.2 13:19/M
44 Nangellie San Inocencio Tampa FL 715 35 819 42:04.3 44:00.4 13:34/M
45 Jaime Losinski Lutz FL 372 39 839 42:43.9 44:12.2 13:47/M
46 Michelle McCarthy Lakeland FL 696 35 844 42:56.2 45:35.9 13:51/M
47 Helen Junker Tampa FL 350 38 875 43:50.9 44:01.2 14:08/M
48 Donica Iaquinto Palm Harbor FL 262 37 881 44:05.1 47:49.9 14:13/M
49 Jennifer Paolillo Seminole FL 411 36 885 44:08.0 46:43.2 14:14/M
50 Linda Pyz St. Petersburg FL 586 39 901 44:26.9 46:42.7 14:20/M
51 Christine Freiermuth Land O Lakes FL 177 39 947 46:13.2 47:44.2 14:55/M
52 Janis Dacosta Seminole FL 383 39 956 46:33.8 49:35.0 15:01/M
53 Megan Porath Tampa FL 655 35 989 48:09.0 51:00.1 15:32/M
54 Jacqui Wheeler Seminole FL 1080 39 994 48:20.9 51:54.7 15:35/M
55 Heidi Smart Riverview FL 1071 35 1010 49:05.8 51:47.0 15:50/M
56 Jessica Clyatt Lakeland FL 427 38 1022 50:21.7 53:38.4 16:15/M
57 Noelia Lopez-Colon Tampa FL 732 37 1026 50:43.2 54:06.2 16:22/M
58 Heather Weston Tampa FL 339 39 1031 51:01.1 53:16.1 16:27/M
59 Jacqueline Moran Tampa FL 367 39 1052 52:47.8 56:22.9 17:02/M
60 Melissa McAdams Riverview FL 664 39 1055 53:03.6 55:37.9 17:07/M
61 Brook Coblentz Bradenton FL 132 36 1062 53:13.6 55:21.6 17:10/M
62 Stacey Harrison Tampa FL 863 39 1083 54:40.2 55:50.5 17:38/M
63 Brittany Eagan Apollo Beach FL 128 38 1086 54:54.2 56:10.1 17:43/M
64 Amy Stanley Tampa FL 48 36 1114 56:24.8 59:34.4 18:12/M
65 Melissa Bidgood Land Olakes FL 665 38 1126 57:43.6 59:16.0 18:37/M
66 Keri Howard Apollo Beach FL 534 37 1134 58:41.0 1:00:39.8 18:56/M
67 Samantha Black Plant City FL 809 39 1137 59:26.2 1:02:55.4 19:10/M
68 Jerida Lane Tampa FL 420 36 1149 1:00:27.9 1:02:09.4 19:30/M
69 Amanda Wainwright Tampa FL 1005 36 1164 1:03:44.2 1:03:44.2 20:34/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Nathaniel Bettisworth Valrico FL 723 41 37 23:19.8 23:39.8 7:31/M
2 Jason Tregler Tampa FL 387 44 45 23:46.3 23:50.6 7:40/M
3 Josh Geise Tampa FL 688 40 48 23:59.9 24:35.2 7:44/M
4 Todd Soto Tampa FL 928 40 53 24:24.4 24:31.6 7:52/M
5 Ritesh Patel Tampa FL 777 40 75 25:36.1 25:53.9 8:15/M
6 Joe Palmer Tampa FL 453 44 76 25:36.2 25:41.1 8:15/M
7 Danny Bulso Apollo Beach FL 1330 44 118 26:45.7 26:51.9 8:38/M
8 Ryan McCabe Seminole FL 983 40 130 26:56.6 27:58.4 8:41/M
9 Dave Williams Lutz FL 233 40 165 27:51.7 28:17.9 8:59/M
10 Arturo Riviera Tampa FL 995 43 167 27:53.9 28:19.9 9:00/M
11 Antonio Fiorentino Wesley Chapel FL 71 41 185 28:23.3 30:03.5 9:09/M
12 David Cornett Wesley Chapel FL 242 41 199 28:37.3 32:12.7 9:14/M
13 Jack Farris Tampa FL 363 40 242 29:25.5 29:53.7 9:29/M
14 Tom Mulligan Tampa FL 991 42 245 29:28.9 30:47.7 9:30/M
15 Patrick Pustay Jr Tampa FL 1182 40 248 29:34.3 31:59.4 9:32/M
16 Brad Lueking Spring Hill FL 104 41 259 29:40.4 30:20.9 9:34/M
17 Johnathan Butler Tampa FL 465 43 265 29:46.5 32:34.7 9:36/M
18 Bob Ramsey North Port FL 102 44 292 30:16.7 31:55.6 9:46/M
19 Carlos Guerra Riverview FL 144 42 293 30:17.0 31:04.0 9:46/M
20 Nick Harris Riverview FL 727 44 298 30:28.1 30:43.7 9:50/M
21 Jamie Messina Tampa FL 376 43 328 31:06.2 33:34.4 10:02/M
22 Renzo Odria FL 1305 40 376 32:00.8 33:56.2 10:19/M
23 Sri Malempati Lutz FL 1226 40 378 32:04.1 32:50.5 10:21/M
24 Deven Williams Tampa FL 253 44 462 33:25.0 36:13.8 10:47/M
25 Kevin Gordon Lutz FL 537 40 474 33:41.4 34:57.5 10:52/M
26 Loui Martinez Tampa FL 605 43 497 34:13.4 36:36.1 11:02/M
27 Sean Walker Tampa FL 845 43 511 34:29.2 35:47.6 11:07/M
28 Sean Rogers Tampa FL 1275 43 561 35:36.1 36:25.5 11:29/M
29 Bradford Montgomery Janesville WI 105 42 571 35:48.7 36:43.2 11:33/M
30 Derek Rotavera Wimauma FL 250 40 631 37:03.4 39:50.8 11:57/M
31 Benjamin Turek Tampa FL 92 40 633 37:08.0 39:24.9 11:59/M
32 Matthew Dillahunty St. Petersburg FL 1277 41 644 37:41.7 38:18.1 12:09/M
33 Adrian Testani Riverview FL 9 42 662 38:06.5 39:48.0 12:17/M
34 Kevin Preast 1269 43 706 39:01.7 40:07.1 12:35/M
35 Todd Murphy Tampa FL 1240 44 713 39:09.5 40:30.0 12:38/M
36 Gabriel Carlson Tampa FL 305 40 724 39:20.3 40:40.3 12:41/M
37 Ron Oneal Tampa FL 791 43 736 39:28.4 40:40.9 12:44/M
38 Jason Schultz Lutz FL 388 42 740 39:34.3 39:48.7 12:46/M
39 Matthew Thatcher Apollo Beach FL 647 43 765 40:27.8 42:26.5 13:03/M
40 Jay Szwast Dade City FL 394 41 825 42:20.6 43:55.0 13:39/M
41 Scott Huff Lake Wales FL 835 41 899 44:25.0 47:20.5 14:20/M
42 Albert Aliberti Land O Lakes FL 17 41 913 45:03.2 46:30.9 14:32/M
43 Andrew Telatovich Largo FL 58 40 915 45:04.8 46:04.1 14:32/M
44 Richard Jones Temple Terrace FL 770 42 926 45:31.7 47:31.5 14:41/M
45 Phillip Coblentz Bradenton FL 747 42 1061 53:13.0 55:21.2 17:10/M
46 Brian Doell Riverview FL 122 40 1063 53:14.5 54:37.4 17:10/M
47 Mark Peer St Pete FL 629 42 1132 58:09.8 1:00:52.4 18:45/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dj Depuy St. Cloud FL 258 42 26 22:40.4 22:41.3 7:19/M
2 Michele Palmer Tampa FL 693 43 74 25:35.6 25:40.8 8:15/M
3 Daria Lauer Tampa FL 1307 42 115 26:42.7 28:30.8 8:37/M
4 Sara Calder Garcia 1336 42 120 26:50.9 28:06.0 8:39/M
5 Julie Omodio-Griess Wesley Chapel FL 1113 44 127 26:54.6 27:05.2 8:41/M
6 Heidy Wagner Clearwater FL 1317 40 204 28:42.2 30:19.0 9:15/M
7 Carol Haeck Apollo Beach FL 1302 44 225 29:04.2 31:46.5 9:23/M
8 Leah Alanis Land O Lakes FL 1135 40 234 29:12.4 31:51.7 9:25/M
9 Maureen Daly Tampa FL 651 43 247 29:33.8 31:43.6 9:32/M
10 Maria Dumas Sprimg Hill FL 621 41 252 29:35.5 30:13.0 9:33/M
11 Sandra Ruede Lakeland FL 819 41 255 29:36.8 31:36.4 9:33/M
12 Lee Finnan Spring Hill FL 579 40 285 30:06.5 30:34.5 9:43/M
13 Alison Miller Tampa FL 31 42 341 31:24.1 31:41.4 10:08/M
14 Sureka Bollepalli Lutz FL 1230 40 348 31:30.0 32:15.2 10:10/M
15 Angela Palumbo Tampa FL 60 42 393 32:17.6 33:15.7 10:25/M
16 Narissa Staley Tampa FL 716 44 400 32:24.7 33:48.2 10:27/M
17 Jennifer Jackson Tampa FL 1089 44 431 32:57.1 35:49.7 10:38/M
18 Sarah Rahilly Tampa FL 979 40 433 32:58.3 34:20.0 10:38/M
19 Teresa McCoy Tampa FL 909 43 449 33:11.0 35:45.6 10:42/M
20 Stacy Saddler Valrico FL 864 40 478 33:44.9 34:25.9 10:53/M
21 Addy Hines Cape Coral FL 1311 44 492 34:08.1 35:10.5 11:01/M
22 Kerry Cantwell Brooksville FL 535 44 503 34:20.1 35:41.8 11:05/M
23 Kristy Preast Odessa FL 555 42 522 34:43.1 35:47.7 11:12/M
24 Danielle Williams Riverview FL 224 42 528 34:50.7 37:44.6 11:14/M
25 Jennifer Daly Lithia FL 409 43 533 34:58.6 35:58.6 11:17/M
26 Jenny Miller Tampa FL 1276 40 562 35:37.1 36:25.4 11:29/M
27 Tiffany Bettisworth Valrico FL 918 42 600 36:26.4 37:41.4 11:45/M
28 Lauren McBrayer Tampa FL 565 41 607 36:33.3 37:43.6 11:47/M
29 Theresa Bonnell St Petersburg FL 969 42 645 37:42.4 38:18.2 12:10/M
30 Shirley Ann King Lithia FL 859 44 647 37:44.2 38:23.8 12:10/M
31 Karen Luciana Tampa FL 502 44 666 38:10.7 41:01.3 12:19/M
32 Janeť Capaz Tampa FL 380 40 680 38:27.4 39:05.4 12:24/M
33 Kellie Mulligan Tampa FL 993 42 693 38:42.0 40:00.7 12:29/M
34 Tara Ochoa Tampa FL 904 43 700 38:54.5 41:44.7 12:33/M
35 Dawn Perkins Palmetto FL 245 42 703 38:59.1 39:42.1 12:35/M
36 Giovanna Corso Tampa FL 321 44 732 39:26.8 40:00.0 12:43/M
37 Yvette Durabb Tampa FL 959 41 746 39:57.6 40:36.6 12:53/M
38 Michele Preston St Petersburg FL 694 43 771 40:36.0 43:12.8 13:06/M
39 Marta Przyborowski Saint Petersburg FL 636 41 786 41:10.9 43:09.8 13:17/M
40 Elvira Szwast Dade City FL 282 43 818 42:04.0 43:38.1 13:34/M
41 Cary Hopkins Eyles Tampa FL 152 40 830 42:27.9 45:43.3 13:42/M
42 Francie Glasz Pinellas Park FL 303 40 853 43:14.4 46:35.6 13:57/M
43 Julie Harahan Tampa FL 1114 43 868 43:32.8 43:32.8 14:03/M
44 Tanja Cuervo Brooksville FL 900 44 895 44:19.6 45:56.0 14:18/M
45 Jennifer Huff Lake Wales FL 410 42 898 44:24.8 47:20.6 14:19/M
46 Tamara Ramsey North Port FL 897 44 928 45:33.6 47:11.7 14:42/M
47 Lavanh Phommasing Saint Petersburg FL 574 41 936 45:56.0 49:00.7 14:49/M
48 Constance Rutherford Lakeland FL 205 43 939 46:01.9 48:23.9 14:51/M
49 Irene Centeio Tampa FL 1076 43 940 46:06.2 49:06.1 14:52/M
50 Monica Aliberti Land O Lakes FL 707 44 948 46:13.9 47:44.2 14:55/M
51 Margaret Berridge Tampa FL 615 44 957 46:51.7 49:18.0 15:07/M
52 Christye Imhoff Tampa FL 191 44 960 47:23.1 49:27.1 15:17/M
53 Trina Archer Valrico FL 1245 42 982 47:59.1 50:29.2 15:29/M
54 Stephanie Stone Crawley Riverview FL 869 40 991 48:17.1 51:32.1 15:35/M
55 Deanna Fetzer Lakeland FL 1049 44 1039 51:18.1 53:51.2 16:33/M
56 Sharon Scruggs Boca Raton FL 1222 42 1075 54:19.2 56:34.2 17:31/M
57 Rickelle Mathis Crescent City FL 773 40 1079 54:30.2 57:27.1 17:35/M
58 Stacy Farias Lutz FL 1227 42 1098 55:26.1 57:13.5 17:53/M
59 Michelle Garcia Tampa FL 977 43 1108 56:03.4 59:47.2 18:05/M
60 Wendy Sumner Tampa FL 952 43 1131 58:09.7 1:00:52.4 18:45/M
61 Jennifer Buckley Tampa FL 1090 43 1159 1:02:27.4 1:05:36.2 20:09/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jay Chancellor Lutz FL 393 45 2 18:35.0 18:36.0 6:00/M
2 John Boelhower Seffner FL 460 47 34 23:04.3 24:16.4 7:26/M
3 John Connery Tampa FL 461 46 39 23:22.0 23:41.6 7:32/M
4 Mike Ragan Tampa FL 697 48 89 25:53.3 26:34.2 8:21/M
5 Jim Mannino Tampa FL 441 45 97 26:04.5 26:07.8 8:25/M
6 Michael Milazzo Tampa FL 1164 48 105 26:24.8 26:36.9 8:31/M
7 Steven Keane Tampa FL 881 47 106 26:25.0 26:55.1 8:31/M
8 Brian Alofs Plant City FL 120 46 110 26:34.0 26:36.0 8:34/M
9 Greg Urbanowski Valrico FL 324 49 113 26:40.5 27:35.7 8:36/M
10 Lee Shinlever Tampa FL 1137 48 173 28:04.3 30:56.2 9:03/M
11 Mark Hayes Lutz FL 628 47 181 28:19.9 29:28.7 9:08/M
12 John Tibby Brandon FL 458 49 191 28:26.4 29:35.3 9:10/M
13 Brayton Knitts 1338 48 280 30:00.9 31:46.4 9:41/M
14 Frank Moceri Titusville FL 304 45 282 30:02.6 32:31.7 9:41/M
15 Chuck Barmby Lakeland FL 192 46 312 30:44.6 31:10.4 9:55/M
16 Martin Thorpe Lutz FL 970 45 319 30:51.0 31:28.8 9:57/M
17 Rich Sena St Petersburg FL 766 47 320 30:56.6 33:31.6 9:59/M
18 Steven Odell Tampa FL 880 48 326 31:04.1 31:35.8 10:01/M
19 Guillermo Donate Tampa FL 328 46 370 31:58.0 33:24.4 10:19/M
20 Othelious Baker Wesley Chapel FL 1180 46 418 32:46.9 35:15.0 10:34/M
21 Scott Bugden Spring Hill FL 839 48 424 32:50.4 34:26.0 10:35/M
22 Jonathan Vielhaber Brandon FL 470 45 444 33:03.6 36:17.8 10:40/M
23 John Lingelbach New Port Richey FL 459 47 460 33:24.3 35:30.7 10:46/M
24 Michael Hancharik Valrico FL 680 47 470 33:38.7 36:08.6 10:51/M
25 Richard Adamy Tampa FL 769 45 484 33:55.1 35:36.1 10:56/M
26 Jon Delmonico Brandon FL 469 46 493 34:08.7 38:29.7 11:01/M
27 Paul Shaffer Boca Raton FL 1184 48 499 34:14.4 36:26.3 11:03/M
28 Jason Jackson Lutz FL 385 49 501 34:16.5 35:45.7 11:03/M
29 Dave Kirchgessner Oldsmar FL 232 47 513 34:29.7 36:33.1 11:07/M
30 Bruce Curran Oldsmar FL 986 47 539 35:07.7 36:17.8 11:20/M
31 Shawn Rottink Tampa FL 853 49 541 35:08.8 35:38.9 11:20/M
32 Andrew Ellis Brandon FL 57 48 566 35:43.0 38:10.9 11:31/M
33 Jason Maintzer Clearwater FL 386 45 567 35:43.9 36:40.3 11:31/M
34 Mark Kaplan Tampa FL 627 49 570 35:48.5 38:55.9 11:33/M
35 Lance Stevenson Tampa FL 1323 47 579 36:05.3 38:10.0 11:38/M
36 Russell Bombka Tampa FL 795 45 580 36:07.4 39:03.9 11:39/M
37 Greg Barker Valrico FL 325 45 586 36:14.6 38:44.7 11:41/M
38 Forrest Leach Mechanicsville VA 1321 49 594 36:21.4 37:31.5 11:44/M
39 Todd Perkins Palmetto FL 927 48 605 36:32.8 37:15.0 11:47/M
40 David Futch Tampa FL 237 47 611 36:34.4 38:49.0 11:48/M
41 Rod Coldsnow Riverview FL 789 49 616 36:42.2 39:25.6 11:50/M
42 Michael Marinelli Saint Petersburg FL 679 49 673 38:16.4 40:17.1 12:21/M
43 Brian Garcia Tampa FL 978 45 683 38:32.4 42:15.5 12:26/M
44 Pete Kreticos Auburndale FL 746 47 689 38:36.9 38:40.3 12:27/M
45 Andrew Baxter Tampa FL 54 48 730 39:24.4 39:59.4 12:43/M
46 Anthony Mathis Crescent City FL 67 47 770 40:35.4 43:34.6 13:05/M
47 Brian Roseman Palm Harbor FL 1314 48 808 41:50.4 43:58.6 13:30/M
48 Michael Bush Tampa FL 676 45 834 42:34.0 43:02.2 13:44/M
49 Chad Whitehouse Davenport FL 157 47 873 43:45.2 46:11.9 14:07/M
50 Ronald Alanis Land O Lakes FL 1205 48 882 44:05.7 46:46.1 14:13/M
51 Robert Littke St Petersburg FL 785 49 900 44:26.1 46:41.8 14:20/M
52 Philip Stafford Tampa, FL 1187 48 920 45:16.9 48:58.4 14:36/M
53 Tony Glasz Pinellas Park FL 933 46 1081 54:38.0 58:00.9 17:37/M
54 Mark Allen Lakeland FL 1151 49 1123 57:26.4 59:58.7 18:32/M
55 Christopher Heaverin Lithia FL 182 45 1176 1:14:46.4 1:14:46.4 24:07/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Valerie Taylor Riverview FL 944 48 112 26:37.2 27:00.0 8:35/M
2 Heather Bauder Tampa FL 338 46 123 26:51.7 27:32.6 8:40/M
3 Cindy Kufner Spring Hill FL 196 45 142 27:15.3 28:02.5 8:47/M
4 Jill Dyn Odessa FL 1100 46 150 27:29.8 31:09.7 8:52/M
5 Julia Turnbow Largo FL 484 45 203 28:41.9 29:09.8 9:15/M
6 Leisa Knapp Tampa FL 582 46 213 28:53.0 29:19.6 9:19/M
7 Rhonda Candreva Tampa FL 764 48 267 29:48.3 31:38.4 9:37/M
8 Marie Gardner Tampa FL 623 47 317 30:50.4 35:14.2 9:57/M
9 Hillary Moren Tampa FL 1074 45 324 31:02.4 32:01.4 10:01/M
10 Ginger Gillum Crystal Beach FL 1335 48 362 31:48.1 32:49.7 10:15/M
11 Stefanie Scott Tampa FL 865 46 372 31:58.5 33:09.2 10:19/M
12 Melissa Donate Tampa FL 662 45 447 33:08.9 34:34.3 10:41/M
13 Frances Trotman Riverview FL 301 48 454 33:18.1 36:42.9 10:45/M
14 Teresa McEchron Clearwater FL 908 46 473 33:40.7 35:07.8 10:52/M
15 Tammy Guthrie Tampa FL 899 46 488 34:00.2 34:38.9 10:58/M
16 Marcella Rua Melbourne FL 614 45 500 34:16.2 36:41.3 11:03/M
17 Susan Cuesta Tampa FL 891 45 546 35:14.1 37:33.1 11:22/M
18 Karin Murphy Tampa FL 1117 46 553 35:31.2 36:51.1 11:27/M
19 Jessica Auerbach Sarasota FL 426 46 573 35:52.8 36:45.9 11:34/M
20 Joanne Johnson Sarasota FL 447 46 574 35:53.3 36:45.8 11:35/M
21 Kazuko Neely Tampa FL 523 47 591 36:19.7 38:37.8 11:43/M
22 Paula Tibby Brandon FL 743 45 649 37:48.5 38:57.1 12:12/M
23 Jody Boelhower Seffner FL 449 47 685 38:33.0 39:44.5 12:26/M
24 Kim Sandefer St Petersburg FL 541 46 723 39:19.9 40:52.2 12:41/M
25 Donna Jackson Lutz FL 265 46 728 39:23.2 40:49.1 12:42/M
26 Andrea Goettel Holiday FL 50 47 768 40:31.5 40:38.1 13:04/M
27 Maria Aguayo Tampa FL 620 49 790 41:17.3 42:14.9 13:19/M
28 Gwen Couch Spring Hill FL 330 49 803 41:37.2 42:23.8 13:25/M
29 Bethany Irwin-Cuttler Pinellas Park FL 95 47 805 41:40.9 43:33.8 13:26/M
30 Angela Petti Tampa FL 59 47 827 42:24.1 44:09.0 13:41/M
31 Shirley Ray Wesley Chapel FL 858 47 846 43:02.1 44:16.1 13:53/M
32 Liz Toledo Tampa FL 598 45 855 43:22.9 44:04.8 13:59/M
33 Kimberly Eifrid Tampa FL 1128 49 888 44:12.9 45:13.3 14:15/M
34 Kimberly Lingelbach New Port Richey FL 543 48 907 44:46.3 46:53.7 14:26/M
35 Maryann D'Alesandro Largo FL 643 45 914 45:04.6 46:04.1 14:32/M
36 Janice Greene Tampa FL 382 49 921 45:17.5 47:39.4 14:36/M
37 Kathy Tyner Land O Lakes FL 515 47 929 45:37.0 46:18.6 14:43/M
38 Lori Larsen Valrico FL 602 49 946 46:12.0 49:13.5 14:54/M
39 Soni Harlow Pinellas Park FL 1224 45 949 46:22.2 49:56.1 14:57/M
40 Laurie Hynes Land O Lakes FL 572 47 951 46:25.9 47:45.1 14:58/M
41 Janet Hudnall Hudson FL 381 49 962 47:23.8 50:10.7 15:17/M
42 Frances Katona Tampa FL 302 48 979 47:52.2 49:44.3 15:26/M
43 Susan Vanpelt Tampa FL 890 46 981 47:54.6 50:24.8 15:27/M
44 Lisa Barber Zephyrhills FL 593 48 984 48:06.3 49:41.1 15:31/M
45 Trish Hawks Oldsmar FL 940 48 993 48:20.1 50:58.0 15:35/M
46 Caryn Harrison Lajela6 FL 153 45 1000 48:41.5 51:15.8 15:42/M
47 Jennie Milberger Bryceville FL 407 45 1002 48:47.5 50:04.1 15:44/M
48 Syvonne Terrell Valrico FL 895 46 1011 49:07.2 51:47.8 15:51/M
49 Heidi Damon Tampa FL 1300 46 1023 50:26.9 52:28.0 16:16/M
50 Karen Carroll Holiday FL 500 46 1027 50:43.5 52:18.8 16:22/M
51 Cindie Tregler Tampa FL 193 45 1054 53:03.1 55:48.0 17:07/M
52 Beth Whidden Madeira Beach FL 94 49 1122 57:19.4 58:55.4 18:29/M
53 Lora Woerner Tampa FL 1142 47 1135 58:49.3 1:02:49.3 18:58/M
54 Christina Castillo Tampa FL 173 45 1139 59:31.1 1:02:33.2 19:12/M
55 Ginger Haas Pinellas Park FL 320 48 1146 59:44.0 1:02:46.9 19:16/M
56 Karla Arevalo Ocala FL 507 49 1158 1:02:27.1 1:05:35.6 20:09/M
57 Krista Pfeuffer Tampa FL 1130 46 1181 1:30:39.7 1:30:39.7 29:15/M
58 Kacey Garcia Tampa FL 1116 47 1182 1:30:42.9 1:30:42.9 29:15/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Walter Powers White Plains NY 951 51 38 23:20.6 23:31.9 7:32/M
2 Richard Miller Tampa FL 768 53 43 23:36.7 23:43.7 7:37/M
3 Timo Hartikainen Tampa FL 922 51 52 24:20.8 24:24.5 7:51/M
4 Robert W Thompson Land O' Lakes FL 788 53 77 25:37.1 25:41.8 8:16/M
5 Bill Moore Tampa FL 98 50 78 25:38.9 25:50.0 8:16/M
6 Keith Busch Wesley Chapel FL 525 50 93 25:56.7 26:25.3 8:22/M
7 Mark Haggett Tampa FL 1150 51 95 26:02.1 26:04.4 8:24/M
8 Ronald Grozenski Tampa FL 792 53 100 26:10.0 26:20.9 8:26/M
9 Alain Watson Lithia FL 15 53 109 26:33.8 27:18.4 8:34/M
10 John Povelones Valrico FL 457 54 141 27:14.3 27:36.4 8:47/M
11 Dale Langefels Tampa FL 216 52 148 27:29.5 27:37.9 8:52/M
12 Dan Akins Wesley Chapel FL 217 52 159 27:49.3 30:35.2 8:58/M
13 Tim Dyn Odessa FL 1237 50 164 27:50.3 31:43.8 8:59/M
14 Todd Mattox Lutz FL 926 53 219 28:57.4 29:10.3 9:20/M
15 Donald Horn Palm Harbor FL 261 54 338 31:20.7 33:11.6 10:06/M
16 Robert Samples Tampa FL 783 54 340 31:23.9 31:41.5 10:07/M
17 David Lehr Tampa FL 236 51 389 32:14.8 34:06.1 10:24/M
18 Rey Bondoc Saint Petersburg FL 762 50 406 32:31.0 36:54.8 10:29/M
19 Jim Cassette Wesley Chapel FL 443 52 425 32:51.2 33:57.4 10:36/M
20 Scott Gilbert Riverview FL 832 51 441 33:01.4 35:07.5 10:39/M
21 Cary Herrera Tampa FL 151 53 530 34:51.4 35:16.7 11:15/M
22 Andrew Messick Tampa FL 53 53 532 34:53.6 36:00.8 11:15/M
23 Vincent Petti Tampa FL 949 52 536 35:04.7 35:55.9 11:19/M
24 Tracy Beer Land O'Lakes FL 1242 54 651 37:56.6 38:30.7 12:14/M
25 John McLaughlin Tampa FL 1312 52 698 38:49.0 39:25.5 12:31/M
26 Scott Kuhlman Land O Lakes FL 834 50 793 41:23.0 43:16.6 13:21/M
27 Gregory Webb Des Moines IA 326 51 814 41:56.2 44:42.7 13:32/M
28 Jeff Milberger Bryceville FL 399 50 824 42:20.4 43:28.8 13:39/M
29 Lawrence Seavor Tampa FL 576 54 835 42:35.8 43:02.0 13:44/M
30 Lawrence Miccolis Tampa FL 1728 54 856 43:24.9 45:31.6 14:00/M
31 Jerry Copeland Tampa FL 1094 51 869 43:33.2 43:33.2 14:03/M
32 Rob Bloom Davenport FL 779 51 874 43:45.6 46:11.8 14:07/M
33 Robert Larsen Valrico FL 784 53 945 46:12.0 49:13.0 14:54/M
34 Bo Archer Valrico FL 100 51 955 46:33.4 49:02.8 15:01/M
35 Luciano Lima North Port FL 606 53 958 47:12.1 47:36.3 15:14/M
36 Chris Barber Zephyrhills ID 164 54 985 48:06.4 49:40.7 15:31/M
37 Augustus Taylor Lutz FL 990 54 1015 49:27.4 51:51.1 15:57/M
38 Tod Stutzman New Port Richey FL 925 53 1028 50:45.8 52:21.1 16:22/M
39 Mark Goble Lutz FL 626 53 1030 50:52.1 52:50.4 16:25/M
40 Eden Abrahan Tampa FL 1295 53 1069 53:49.3 55:28.7 17:22/M
41 Greg McBrayer Tampa FL 1625 51 1082 54:38.6 55:50.4 17:37/M
42 Mark Flowers Cape Coral FL 1937 54 1175 1:09:54.8 1:09:54.8 22:33/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Heidi Kelchner Tampa FL 346 52 90 25:54.2 26:01.2 8:21/M
2 Alicia Lala Wesley Chapel FL 28 54 192 28:28.5 30:48.4 9:11/M
3 Don Allen Tampa FL 259 52 217 28:56.4 29:13.8 9:20/M
4 Dorothy Williams Tampa FL 1281 52 227 29:06.8 29:16.5 9:23/M
5 Virginia Watson Lithia FL 950 52 277 29:56.2 31:43.1 9:39/M
6 Donna Cline Seffner FL 264 53 303 30:35.1 32:47.3 9:52/M
7 Tricia Cassette Wesley Chapel FL 937 52 309 30:40.5 31:44.8 9:54/M
8 Christine Hylton Riverview FL 176 51 357 31:42.5 32:26.1 10:14/M
9 Linda Ponticelli Tampa FL 585 54 384 32:05.3 32:31.5 10:21/M
10 Jill Ramsten Tampa FL 438 52 413 32:35.5 34:52.1 10:31/M
11 Jacqui Frehling Saint Petersburg FL 369 54 415 32:40.3 34:22.5 10:32/M
12 Sherry Kaplan Tampa FL 857 50 490 34:04.1 37:00.5 10:59/M
13 Renee Johnson Tampa FL 761 50 520 34:40.0 35:57.0 11:11/M
14 Melissa Buckner Valrico FL 661 52 526 34:48.4 37:23.0 11:14/M
15 Jodie Ellis Brandon FL 448 54 565 35:42.8 38:11.0 11:31/M
16 Natalie Lima North Port FL 717 50 590 36:17.8 36:41.2 11:42/M
17 Diana Lee Sun City Center FL 255 50 642 37:38.9 40:36.2 12:08/M
18 Ilene Beer Land O'Lakes FL 1075 54 655 38:00.1 38:33.3 12:15/M
19 Valentina Friddle Bradenton FL 943 52 657 38:02.0 40:57.0 12:16/M
20 Elizabeth Kreticos Auburndale FL 273 50 681 38:31.0 38:34.1 12:25/M
21 Roxie Parker Tampa FL 793 54 711 39:07.8 40:53.3 12:37/M
22 Holly Haskins Tampa FL 1288 54 731 39:24.5 41:12.6 12:43/M
23 Anne Jones Davenport FL 1528 52 788 41:13.1 42:03.8 13:18/M
24 Leola Levack Valrico FL 1138 54 794 41:23.2 43:37.8 13:21/M
25 Delayne Sorrells Palm Harbor FL 1051 51 804 41:40.5 44:50.3 13:26/M
26 Maria Simmonds Tampa FL 619 51 822 42:11.0 42:45.2 13:36/M
27 Araceli Cruz St Petersburg FL 73 52 840 42:44.8 44:44.2 13:47/M
28 Dorothy Trapnell Plant City FL 1326 54 849 43:07.4 43:31.9 13:55/M
29 Maryann Ryan Tampa FL 1155 50 896 44:21.2 45:49.9 14:18/M
30 Jolene Novo Tampa FL 467 52 905 44:45.1 46:45.1 14:26/M
31 Susan Karp Highlands Ranch CO 889 54 931 45:46.3 48:27.2 14:46/M
32 Jeanne Ferguson Tampa FL 397 50 937 45:58.2 48:21.3 14:50/M
33 Sue Thomas Plant City FL 886 52 938 46:01.3 48:23.4 14:51/M
34 Brenda Gissal Saint Petersburg FL 116 53 941 46:06.5 49:29.3 14:52/M
35 Nancy Masut Tampa FL 713 50 978 47:50.2 50:20.2 15:26/M
36 Heidi Busot Indian Shores FL 349 50 996 48:30.9 48:46.4 15:39/M
37 Trish Goble Lutz FL 939 52 1029 50:52.0 52:50.1 16:25/M
38 Rebecca Sosa Tampa FL 758 53 1032 51:01.3 52:55.8 16:27/M
39 Debra Schwartz Tampa FL 1050 54 1044 51:43.6 54:04.6 16:41/M
40 Catharine Seebohm Belleair Beach FL 154 52 1050 52:12.5 56:04.8 16:50/M
41 Denise Armstrong Sarasota FL 249 52 1059 53:07.9 55:03.1 17:08/M
42 Nancy McGee Lake Wales FL 714 52 1071 54:08.4 56:46.3 17:28/M
43 Ray Milne Tampa FL 1308 50 1110 56:21.3 59:21.0 18:11/M
44 Eva Allen Lakeland FL 1065 50 1124 57:27.2 59:59.0 18:32/M
45 Beth Lunsford Saint Petersburg FL 1536 54 1130 57:59.2 1:01:33.9 18:42/M
46 Judith Swilley Tampa FL 482 53 1151 1:00:29.3 1:03:50.6 19:31/M
47 Diana Retezr Pinellas Park FL 254 54 1153 1:00:48.2 1:02:53.2 19:37/M
48 Susan Morris Davie FL 1856 54 1162 1:03:22.2 1:07:23.5 20:26/M
49 Phuong Dinh Vu Tampa FL 748 51 1170 1:06:12.0 1:07:36.4 21:21/M
50 Charmain Dorta Spring Hill FL 1036 50 1178 1:20:04.9 1:21:00.4 25:50/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 George Medler Spring Hill FL 985 58 15 21:01.7 21:06.4 6:47/M
2 Brian Landman Tampa FL 119 55 30 22:50.2 22:56.6 7:22/M
3 George Trujillo Tampa FL 317 58 42 23:30.8 23:42.6 7:35/M
4 Joseph Nestor Tampa FL 476 58 81 25:45.6 26:00.5 8:18/M
5 John Parker Tampa FL 456 55 86 25:50.9 26:41.6 8:20/M
6 Craig Armstrong Sarasota FL 214 57 114 26:41.0 27:28.9 8:36/M
7 Dwayne King Tampa FL 1057 55 220 29:00.2 30:14.0 9:21/M
8 Dean Egnor Clearwater FL 246 55 232 29:11.5 30:06.1 9:25/M
9 Joe Johnson Lutz FL 451 55 237 29:16.2 31:51.6 9:26/M
10 Billy Cooper Oldsmar FL 99 56 281 30:02.5 30:18.6 9:41/M
11 Brian Rydz Park Ridge IL 1279 55 289 30:11.5 30:30.3 9:44/M
12 Ken Bergum Tampa FL 529 59 343 31:25.6 34:03.7 10:08/M
13 Carey Paulus St. Petersburg FL 139 57 377 32:01.5 32:16.1 10:20/M
14 Bob Ponticelli Tampa FL 101 56 379 32:04.4 32:31.1 10:21/M
15 Dale Schweinsberg New Port Richey FL 215 57 383 32:05.3 34:07.3 10:21/M
16 Lawrence Sullivan Riverview FL 575 57 398 32:22.7 34:49.4 10:26/M
17 Joe Frehling Saint Petersburg FL 450 57 404 32:26.8 34:08.4 10:28/M
18 Mark Skonicki Apollo Beach FL 625 56 457 33:21.9 33:53.8 10:45/M
19 Anthony Pursino Valrico FL 66 57 495 34:12.3 36:39.3 11:02/M
20 Brett Hutchins Valrico FL 117 59 525 34:47.1 37:27.5 11:13/M
21 Steve Dowden Tampa FL 879 55 529 34:50.9 35:48.6 11:14/M
22 Bruce Woerner Tampa FL 1030 55 584 36:10.7 40:13.5 11:40/M
23 Gary Lefebvre Tampa FL 311 57 727 39:22.2 39:47.3 12:42/M
24 James Witmer Trinity FL 1083 57 747 40:02.4 43:12.7 12:55/M
25 Ken Berg Tampa FL 530 57 757 40:15.7 41:16.9 12:59/M
26 Jose Giral Tampa FL 475 58 781 40:58.4 44:22.8 13:13/M
27 Robert Karp Highlands Ranch CO 782 56 932 45:47.5 48:28.9 14:46/M
28 Jon Batzer Venice FL 468 57 1109 56:05.0 59:48.3 18:05/M
29 Tuan Vu Tampa FL 941 55 1171 1:06:13.4 1:07:37.6 21:22/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Carol Birch Tampa FL 145 55 58 24:38.5 26:23.5 7:57/M
2 Brenda Nelson Cape Canaveral FL 115 56 333 31:10.9 31:36.1 10:03/M
3 Patty Schweinsberg New Port Richey FL 739 56 380 32:04.4 32:43.3 10:21/M
4 Ivette Compton Clearwater FL 362 56 486 33:59.4 35:13.7 10:58/M
5 George Compton Clearwater FL 316 59 507 34:26.3 35:40.4 11:06/M
6 Kristie Dowden Tampa FL 549 55 527 34:50.7 35:48.5 11:14/M
7 Lee Mueller Lakeland FL 578 58 555 35:32.5 39:27.1 11:28/M
8 Todd Diane Bailey Clearwater FL 931 55 564 35:41.1 37:52.4 11:31/M
9 Jan Luck Riverview FL 378 58 572 35:50.2 35:50.2 11:34/M
10 Alicia Miller Tampa FL 1333 56 674 38:16.8 39:55.5 12:21/M
11 Ann Joslin St. Pete Beach FL 64 55 774 40:50.3 42:44.9 13:10/M
12 Sandy Myhre Saint Petersburg FL 1215 56 780 40:58.3 42:45.0 13:13/M
13 Annmarie Miccolis Tampa FL 65 55 857 43:24.9 45:31.9 14:00/M
14 Grace Adams Plant City FL 323 59 870 43:33.3 43:52.4 14:03/M
15 Sally Sparlin Polk City FL 1211 57 872 43:42.3 45:15.2 14:06/M
16 Beth Denker Clearwater FL 93 55 890 44:14.4 47:51.7 14:16/M
17 Jennifer Watson Lithia FL 408 55 919 45:15.9 47:06.0 14:36/M
18 Maria Papa Clearwater FL 618 55 977 47:47.1 51:03.2 15:25/M
19 Mary Berecz Tampa FL 638 58 1003 48:48.0 50:57.6 15:45/M
20 Terri Gissal Land O Lakes FL 911 55 1016 49:36.8 52:59.7 16:00/M
21 Donna Jones Pinellas Park FL 263 58 1073 54:11.5 55:34.1 17:29/M
22 Mary Milne Tampa FL 639 56 1111 56:21.4 59:21.4 18:11/M
23 Katherine Johnson Tampa FL 1121 55 1147 59:58.6 59:58.6 19:21/M
24 Debbie Ball 1258 59 1157 1:01:20.1 1:04:45.4 19:47/M
25 Lorisse Garcia Tampa FL 1143 55 1184 1:30:43.8 1:30:43.8 29:16/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Carl Ritter Wimauma FL 140 64 496 34:13.3 36:16.0 11:02/M
2 Manuel Garcia Lutz FL 613 63 508 34:27.7 35:57.0 11:07/M
3 Steven Schwartz Tampa FL 1229 61 542 35:08.9 37:30.4 11:20/M
4 Michael Manning Sanibel FL 678 60 560 35:35.3 37:18.4 11:29/M
5 Kenny Carroll Cape Canaveral FL 533 60 582 36:08.5 40:01.2 11:39/M
6 Manoel MacHado Clearwater FL 1271 61 603 36:31.6 40:27.6 11:47/M
7 Kelly Kuenn Holiday FL 526 62 843 42:48.1 43:44.0 13:48/M
8 Stephen Berecz Tampa FL 877 60 1001 48:44.2 50:54.5 15:43/M
9 Bill Bouvette Land O Lakes FL 1023 63 1037 51:14.1 51:41.3 16:32/M
10 Donald Jones Pinellas Park FL 260 63 1064 53:17.3 54:39.3 17:11/M
11 Terry Ball 1259 60 1156 1:01:19.3 1:04:44.7 19:47/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lisa Cox Tampa FL 597 62 96 26:02.8 26:06.1 8:24/M
2 Karen Bouchard Dunedin FL 501 62 157 27:47.8 28:37.0 8:58/M
3 Kris Dhanani Orlando FL 546 60 296 30:23.9 31:17.4 9:48/M
4 Sally Richardson Treasure Island FL 1313 64 311 30:42.4 31:10.2 9:54/M
5 Cheryl Tierson Naples NY 162 60 323 30:58.0 31:30.4 9:59/M
6 Nancee Sorenson Tampa FL 1297 60 325 31:03.2 31:31.1 10:01/M
7 Asuncion Colibao Tampa FL 83 64 620 36:46.5 38:26.0 11:52/M
8 Diane Sinicrope Clearwater FL 256 62 641 37:38.5 39:06.3 12:08/M
9 Patricia Zucarelli Valrico FL 737 60 694 38:44.2 40:46.8 12:30/M
10 Maria Molina Tampa FL 617 62 709 39:06.4 40:51.4 12:37/M
11 Tina Noble Clearwater FL 924 60 721 39:16.7 41:49.4 12:40/M
12 Debra Manley Apollo Beach FL 248 63 811 41:52.4 43:57.5 13:30/M
13 Cindy Gutowski Plant City FL 194 64 847 43:06.6 45:39.4 13:54/M
14 Susan Williams Seffner FL 888 60 851 43:12.7 45:24.7 13:56/M
15 Peggy Moran Riverview FL 1185 60 894 44:18.4 45:46.5 14:17/M
16 Judy Kuenn Holiday FL 483 61 904 44:36.3 45:32.4 14:23/M
17 Lorraine Dutkowsky Tampa FL 604 62 950 46:25.6 47:45.3 14:58/M
18 Sandra Lesnikowski Bradenton FL 817 62 959 47:12.1 47:35.9 15:14/M
19 Gerri Brennan Winfield MO 318 64 973 47:41.1 48:50.3 15:23/M
20 Jeri Bouvette Land O Lakes FL 1093 62 1045 51:45.9 52:13.1 16:42/M
21 Suzanne Adderley Land O Lakes FL 892 60 1070 53:50.1 55:29.1 17:22/M
22 Pat Brown St Petersburg FL 736 63 1094 55:16.6 58:49.6 17:50/M
23 Teresa Batzer Venice FL 907 63 1106 56:01.4 59:46.0 18:04/M
24 Rita Dehart Raleigh NC 776 62 1107 56:02.9 58:46.6 18:05/M
25 Lane McAlister Tampa FL 1133 61 1144 59:41.7 1:02:47.0 19:15/M
26 Christine Davison St. Petersburg FL 175 62 1166 1:05:20.8 1:05:32.8 21:05/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Richard Cavalieri Tampa FL 767 65 210 28:49.9 31:56.5 9:18/M
2 Sam Balash Elmira NY 808 69 494 34:09.8 35:33.5 11:01/M
3 Bob Crowley Lakeland FL 1024 66 502 34:19.0 34:48.8 11:04/M
4 Jerry Wennlund Tampa FL 421 67 593 36:21.2 38:29.1 11:44/M
5 Roy Vance Tampa FL 794 69 660 38:05.4 41:23.5 12:17/M
6 Robert Farabee Tampa FL 781 66 726 39:20.4 40:40.8 12:41/M
7 Paul Brown St Petersburg FL 740 67 1068 53:45.5 57:18.9 17:20/M
8 Eldon Clough Bailey MI 270 67 1113 56:24.7 59:35.4 18:12/M
9 Michael Alexandrou Clearwater FL 1166 65 1133 58:10.2 58:32.3 18:46/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Stephanie Bessette Dunedin FL 868 69 360 31:47.0 32:57.7 10:15/M
2 Jackie Dicerb Seffner FL 364 66 375 32:00.2 34:29.9 10:19/M
3 Barbara Morelli Odessa FL 89 66 860 43:31.0 45:31.4 14:02/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mike O'Hara Plant City FL 702 78 330 31:08.2 31:26.7 10:03/M
2 Henry Thorpe Valrico FL 351 72 675 38:19.8 39:25.8 12:22/M
3 Bob McKenna Largo FL 103 70 739 39:31.5 41:04.6 12:45/M
4 Michael Daniele Riverview FL 677 70 1021 50:15.5 52:28.2 16:13/M
Top

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brigitte Cuervo Tampa FL 127 70 1012 49:15.3 50:50.9 15:53/M